0

سبد خرید شما خالی است!

5 اشتباه رایج در استفاده از اسفنج های آرایشی

اسفنج به عنوان یکی از محبوب ترین ابزارهای آرایشی برای بلِند کردن شناخته می شود. اگر تا به حال کرم پودر را با انگشت روی صورت پخش می کردید و با یکدست نبودن آن مشکل داشتید زمان آن رسیده است که اسفنج های آرایشی را امتحان کنید. اگرچه استفاده از اسفنج ها بسیار ساده است چند اشتباه ساده ممکن است شکل حرفه ای آرایش شما را از بین ببرد. در زیر به بررسی اشتباهات رایج در استفاده از اسفنج می پردازیم:


1- استفاده از اسفنج کثیف

دوام بهترین اسفنج ها نیز تنها چند ماه است، پس بعد از هر بار استفاده باید اسفنج را تمیز کنید. استفاده از اسفنجی که روی آن از آرایش قبل باقی مانده است باعث ماسیده شدن آرایش و سخت بلِند شدن آن می شود.

2- استفاده از یک اسفنج برای تمام محصولات آرایشی

سایز اسفنج ها با توجه به کاربرد آن ها متفاوت است؛ برای مثال کرم پودر، پودر برنزه کننده و هایلایتر به اسفنج های متفاوتی نیاز دارند تا بهترین نتیجه حاصل شود. می توانید از یک ست اسفنج با رنگ های مختلف استفاده کنید در این حالت برای هر مورد اسفنجی مجزا دارید.

3- استفاده از اسفنج بی کیفیت

اگر اعتقاد دارید که اسفنج ابزار مهمی نیست، نباید برای آن هزینه کرد و اسفنج های بی کیفیت عملکرد مشابهی دارند سخت در اشتباهید. اسفنج هایی که به صورت عمده فروخته می شوند معمولا بخش زیادی از کرم پودر را جذب می کنند و کرم پودر را خوب بلِند نمی کنند. بهتر است کمی بیشتر هزینه کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

4- خیس کردن اسفنج وقتی به پوشش بالا نیاز دارید

حتما شنیده اید که خیس کردن اسفنج و گرفتن آب اضافی قبل از آرایش کمک می کند که آرایش روی پوست جلوه ای سبک و طبیعی داشته باشد چون آب موجود در اسفنج مانع جذب زیاد کرم پودر می شود. اما گاهی اوقات به پوشش بالاتری نیاز داریم و اسفنج خیس جوابگوی این پوشش نیست. در این حالت بهتر است از اسفنج خشک استفاده کنیم، حتی زمان استفاده از لوازم آرایش پودری نیز نباید اسفنج را خیس کرد.

5- کشیدن اسفنج روی صورت

اگر پیش از این از براش استفاده می کردید و برای پخش کردن کرم پودر براش را روی صورت می کشیدید احتمالا از اسفنج هم به همین صورت استفاده می کنید؛ در این صورت آرایش شما یکدست نخواهد بود و پوشش مناسبی نخواهد داشت. برای گرفتن بهترین نتیجه در استفاده از اسفنج باید با ضربه های ملایم اسفنج را روی پوست زد. اگرچه این روش وقت گیر است اما پوست شما بی نقص خواهد شد.