0

سبد خرید شما خالی است!

هنگامی که با آرایش می خوابیم چه اتفاقی برای پوست می افتد؟

هنگامی که با آرایش می خوابیم چه اتفاقی برای پوست می افتد؟

حتما همه خانم ها تجربه مهمانی شبانه، کار تا دیر وقت، پروازهای طولانی و یا دیدن فیلم تا نیمه شب را داشته اند. هنگامی که آنقدر خسته هستیم که بدون پاک کردن آرایش به خواب می رویم. نتایج یک نظرخواهی نشان داده است که یک سوم خانم ها حداقل دو روز در هفته با آرایش می خوابند. شاید فکر کنید تنها نتیجه خوابیدن با آرایش کثیف شدن ملحفه ها است اما این کار عواقب بزرگ تری را دنبال می کند.

خوابیدن بدون پاک کردن آرایش سبب بسته شدن منافذ، تجمع باکتری و در نتیجه بروز جوش و آکنه، خشک شدن و حساسیت پوست می شود. همچنین رادیکال های آزاد موجود در آرایش که در طول روز جذب شده اند کلاژن پوست را از بین می برند که این باعث چروک شدن پوست می شود.

پوست از زمان خواب برای جدا شدن سلول های مرده و بازسازی سلول های جدید استفاده می کند. با رها کردن یک لایه آرایش روی پوست مانعی برای لایه برداری طبیعی پوست ایجاد می کنید.

خوابیدن با آرایش به نقاط حساس تر مثل چشم ها آسیب بیشتری می زند. بیدار شدن با آرایش خطر التهاب، عفونت، قرمزی پلک و سایش قرنیه در اثر تماس آرایش با چشم را دنبال می کند. به دلیل حساسیت بالای چشم حتما باید ریمل، خط چشم و سایه را برای جلوگیری از موارد فوق پاک کرد.