0

سبد خرید شما خالی است!

6 روش هوشمندانه برای مراقبت از پوست قبل از خواب

6 روش هوشمندانه برای مراقبت از پوست قبل از خواب

مراقبت از پوست

پوست به طور پیوسته به توجه و مراقبت نیاز دارد. داشتن رژیمی مناسب در طول روز به زیبایی پوست شما کمک می کند، علاوه بر این با انجام چند مرحله ساده قبل از خواب طی چند روز سلامت و درخشنگی پوست خود را حس می کنید.


6 مرحله که خانم هایی با پوست صاف و شفاف قبل از خواب دنبال می کنند:


پاک کردن آرایش


هنگامی که از محل کار، مهمانی و یا هر مکان دیگر به خانه می رسید آرایش خود را پاک کنید. حتی اگر آرایش ندارید قبل از خواب صورت خود را تمیز کنید. رعایت این نکته به جوان ماندن پوست کمک می کند. زمانی که به خواب می روید پوست شروع به بازسازی می کند و منافذ آن باز می شوند؛ اگر لایه ای از آلودگی و لوازم آرایشی بر پوست شما باشد این منافذ مسدود می شوند و سبب ایجاد لک و جوش می شوند.

یک مایع شست و شوی صورت مناسب با نوع پوستتان انتخاب کنید. در زمان شست و شو چند ثانیه پوست را با مایع ماساژ دهید و سپس با آب ولرم بشویید. این مرحله آلودگی را از پوست شما پاک می کند.


لایه برداری


لایه برداری مرحله ای مهم برای برداشتن سلول های مرده از سطح پوست است و 2 بار در هفته بعد از شست و شوی صورت توصیه می شود.


مرطوب کردن پوست


مرطوب کردن پوست قبل از خواب به تغذیه و جوان سازی پوست کمک می کند و برداشتن سلول های مرده از سطح پوست را ساده تر می کند. پس از شستن صورت پوست رطوبت خود را از دست می دهد و مرطوب کننده این نیاز پوست را برطرف می کند؛ حتی اگر پوست شما چرب باشد نیز به مرطوب کننده مناسب با نوع پوستتان نیاز دارید. در هر سنی پوست شما به مرطوب کردن نیاز دارد چون پوست خشک سریع تر پیر و چروک می شود.


کرم دور چشم


دور چشم حساس ترین ناحیه صورت و اولین نقطه ای است که آثار بالا رفتن سن را آشکار می کند پس نیاز به مراقبت بیشتر و مرطوب کننده ای مجزا دارد. کرم دور چشم رطوبت این ناحیه را تامین می کند و تیرگی و چروک را کاهش می دهد.


کرم دست


ابتدا دست های خود را با آب گرم بشویید سپس با حوله خشک کنید؛ مقداری از کرم مناسب بر دست ها بزنید و با حرکت چرخشی به آرامی ماساژ دهید. این کار با جذب اکسیژن گردش خون را بهبود می بخشد و از چروک شدن پوست دست جلوگیری می کند.


روبالش ابریشم


ابریشم نسبت به پارچه های نخی نرم تر است و به بهبود خواب و سلامت پوست و مو کمک می کند. خوابیدن روی ابریشم امکان رشد بهتر موها را فراهم می کند، اکسیژن راحت تر به سطح پوست می رسد و کیفیت کراتین در چرخه رشد مو  بهتر می شود.