0

سبد خرید شما خالی است!

چگونه از چرب و براق شدن پوست در تابستان جلوگیری کنیم؟

براق و درخشان بودن مو، لب و ناخن جذاب است. اما در مورد صورت این قضیه کمی متفاوت است، براق بودن استخوان گونه با هایلایتر بر زیبایی چهره می افزاید اما چرب و روغنی بودن پیشانی و بینی نه تنها جذاب نیست بلکه از زیبایی آرایش شما می کاهد. ترشح چربی اضافه روی سطح پوست توسط غدد چربی انجام می شود، فعالیت این غدد با توجه به هورمون ها، برخی محصولات آرایشی بهداشتی، دمای هوا و رطوبت تغییر می کند. معمولا در تابستان به دلیل گرم بودن هوا بیشتر با این مشکل مواجه هستیم و با رعایت کردن چند نکته می توانید با پوست چرب خداحافظی کنید. در زیر به بررسی این موارد می پردازیم:

1- پاک کننده و تونر


از یک ژل شست و شو یا پاک کننده حاوی 2% اسید سالسیلیک استفاده کنید که چربی منافذ پوست را از بین می برد اما باعث خشک شدن بیش از حد نمی شود. زیرا یکی از دلایح ترشح زیاد چربی خشک بودن بیش از اندازه پوست است. علاوه بر این استفاده از تونر مناسب PH پوست را متعادل می کند و پوست کمتر چرب می شود.

2- استفاده از پرایمر مات


پرایمر مات چربی اضافه پوست را جذب می کند و کمک می کند آرایش شما در طول روز جلوه ای مات و مخملی داشته باشد.

3- کرم پودر مات


کرم پودرهای مات چربی اضافه پوست را جذب می کنند و باعث می شوند پوست چرب و روغنی به نظر نرسد.

4- پودر بیک یا پودر فیکس


پودر بیک نه تنها آرایش را ثابت می کند و دوام آن را بالا می برد بلکه چربی پوست را نیز جذب می کند. پودر بیک معمولا در انتهای آرایش استفاده می شود.

5- بلاتینگ پیپر


بلاتینگ پیپر یک لایه کاغذ نازک است که هر زمان آرایش شما چرب شد می توانید چند ثانیه آن را روی پوست قرار دهید تا چربی اضافه را جذب کند.