0

سبد خرید شما خالی است!

اسپری فیکس چه کاربردی دارد؟

تا به حال با این مشکل مواجه شده اید که پس از چند ساعت آرایش شما کم کم محو شود و مجددا آرایش کنید؟ اگر زیاد در این شرایط قرار می گیرید زمان آن رسیده است که با معجزه اسپری فیکس آشنا شوید. استفاده از اسپری فیکس در پایان آرایش کمک می کند آرایش شما دچار لک، ریزش و محو شدن نشود. حتما راجع به تاثیر پرایمر در حفظ آرایش زیاد شنیده اید اما بهتر است بدانید اسپری فیکس نقش بالاتری در ثابت نگه داشتن آرایش دارد علاوه بر این اسپری فیکس کاربردهای متفاوت دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.


انتخاب اسپری فیکس

مانند سایر لوازم آرایش اسپری فیکس نیز باید با پوست شما سازگار باشد.

پوست خشک

اگر پوست خشکی دارید از اسپری های حاوی الکل دوری کنید چون الکل پوست را خشک تر می کند. بهتر است از اسپری های آبرسان استفاده کنید که علاوه بر ثابت کردن آرایش پوست را نیز آبرسانی می کنند.

پوست چرب

اگر پوست چرب یا مختلط دارید اسپری های بدون روغن برای پوست شما مناسب هستند چون باعث بستن منافذ نمی شوند.

نحوه استفاده از اسپری فیکس

هنگامی که آرایش شما به پایان رسید زمان استفاده از اسپری فیکس است. ابتدا اسپری را خوب تکان دهید و در فاصله 15 تا 20 سانتی متری صورت با حرکت X و T روی پوست اسپری کنید. مطمئن شوید اسپری روی تمام نقاط آرایش شما زده شود و داخل چشم ها نشود. اجازه دهید اسپری کاملا خشک شود و هرگز هیچ نقطه ای از پوست را پس از اسپری بِلِند نکنید.

سایر کاربردهای اسپری فیکس

اسفنج کرم پودر: اسپری فیکس می تواند برای مرطوب کردن اسفنج کرم پودر استفاده شود. قبل از زدن کرم پودر بهتر است اسفنج را مرطوب کنید. معمولا اسفنج را با آب خیس می کنند، اگر به جای آب از اسپری فیکس استفاده کنید، رطوبت اسپری به بهتر بِلِند شدن و یکدست شدن کرم پودر کمک می کند و کرم پودر را در جای خود ثابت می کند.

ضدآفتاب: بعضی از اسپری های فیکس دارای SPF 50 هستند و در مقابل آفتاب از پوست محافظت می کنند. چون معمولا استفاده هم زمان کرم ضد آفتاب و آرایش دشوار است.

خط چشم و رژ لب: اسپری فیکس خط چشم را روی پلک ثابت می کند.مقداری از آن را به آرامی با انگشت روی پلک بزنید تا آرایش چشم شما بدون تغییر بماند. همچنین راجع به رژ لب، اسپری فیکس از جمع شدن رژ در خطوط لب و محو شدن آن جلوگیری می کند.

براش ابرو: معمولا سایه های پودری رنگ کمی دارند و باید بارها براش را به سایه زد تا به رنگ ایده آل رسید. اگر مقدار کمی از از اسپری فیکس روی براش بزنید رنگ سایه بسیار قوی تر می شود و در دراز مدت سایه کمتری استفاده می کنید.