0

سبد خرید شما خالی است!

چگونه از پوست حساس مراقبت کنیم؟

اگر پوست شما نسبت به آفتاب، مواد شیمیایی، تغییر دمای هوا به سرعت واکنش نشان می دهد و زیاد دچار آفتاب سوختگی، سوزش و خارش می شوید احتمالا پوستی حساس دارید. پوست حساس به مراقبت بیشتری نیاز دارد. بعضی افراد در تماس با مواد شیمیایی واکنش های آلرژیک نشان می دهند و پوست بعضی دیگر خشک و پوسته پوسته می شود. زمانی که عوامل حساسیت زا را شناسایی کنید و از محصولات مناسب پوست حساس استفاده کنید سلامت به پوست شما بر می گردد. در ادامه به بررسی عوامل حساسیت زا و محصولات مناسب پوست حساس می پردازیم:


استفاده از محصولات بی بو

بسیاری از صابون ها، لوسیون ها و یا شوینده های معطر برای پوست حساس آزاردهنده هستند. از محصولاتی استفاده کنید که دارای برچسب "بدون بو" هستند.

استفاده از محصولات بی رنگ

به برخی از صابون ها، لوسیون ها، شامپوها و شوینده ها برای جذاب کردن محصول رنگ اضافه می شود. از محصولاتی استفاده کنید که بی رنگ هستند یا دارای رنگ طبیعی خود محصول هستند.

از محصولات اسیدی دوری کنید

اسید موجود در محصولات باعث خشک شدن بیشتر پوست های حساس می شود. بسیاری از پاک کننده های صورت برای از بین بردن آکنه اسیدی هستند.

از محصولات حاوی الکل دوری کنید

محصولات حاوی الکل برای پوست حساس باعث واکنش های آلرژیک می شوند. بسیاری از محصولات آرایشی و پاک کننده ها دارای الکل هستند که پوست را خشک می کند.

از پوست در مقابل مواد شیمیایی محافظت کنید

استات موجود در لاک ناخن و رنگ مو، سولفات موجود در بعضی از شامپو ها و شوینده ها و هیدروکینون موجود در بعضی از کرم ها و محصولات آرایشی ممکن است برای پوست حساس مضر باشند.

از آبرسان های تسکین بخش استفاده کنید

اگر پوست شما دچار خارش و قرمزی می شود از آبرسانی حاوی آلوئه ورا، جوجوبا یا بابونه استفاده کنید. در زمستان از مرطوب کننده های قوی تر و در تابستان از مرطوب کننده های سبک استفاده کنید.

هر روز ضدآفتاب بزنید

ساده ترین راه مراقبت از پوست در مقابل آفتاب استفاده از مرطوب کننده حاوی SPF  10 یا بالاتر است. اگر مرطوب کننده دارای SPF در دسترس شما نیست هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. علاوه بر صورت به سایر نقاط پوست که با آفتاب در تماس هستند نیز ضد آفتاب بزنید.

زمان حمام را کوتاه کنید

در تماس بودن با آب گرم به مدت طولانی با از بین بردن چربی، پوست را خشک می کند. سعی کنید از آب ولرم استفاده کنید و زمان حمام را کوتاه کنید.

استفاده از بخور سرد

خشک بودن هوا باعث خشکی پوست می شود. این مشکل در زمستان با استفاده از وسایل گرمایشی جدی تر می شود. برای حفظ رطوبت محیط از یک دستگاه بخور سرد استفاده کنید.