0

سبد خرید شما خالی است!

فواید گلاب برای پوست و مو

گلاب فواید زیادی برای پوست و مو دارد و راز زیبایی بسیاری از خانم ها در سراسر جهان محسوب می شود. سابقه استفاده از گلاب به مصر باستان برمی گردد، زمانی که کلوپاترا از محصولات طبیعی برای مراقبت از پوست خود استفاده می کرد. برای استفاده از گلاب در رژیم زیبایی باید به خالص بودن آن توجه داشت و هیچ گونه ماده افزودنی نباید در گلاب وجود داشته باشد. در زیر به اختصار به بررسی خواص گلاب برای پوست و چگونگی استفاده از آن می پردازیم:


فواید گلاب برای پوست و مو

1- ثابت نگه داشتن PH و کنترل چربی اضافه پوست

2- درمان آکنه و قرمزی پوست

3- آبرسان و مرطوب کننده پوست

4- درمان جای ضخم

5- تقویت و بازسازی سلول های پوست

6- آرامش بخش

7- نرم کننده طبیعی مو، درمان شوره و رشد مجدد موها

8- کمک به بهبود چین و چروک

9- کمک به بهبود خواب

10- پاکسازی منافذ و پاک کردن آلودگی از پوست

چگونه از گلاب استفاده کنیم؟

بهترین و ساده ترین راه استفاده از گلاب در شب است، برای پاکسازی تمام آلودگی هایی که پوست در طول روز به خود جذب کرده است. در زیر به بررسی سایر روش های ساده و سریع استفاده از گلاب می پردازیم.

1- اسپری کردن: یک روش عالی برای استفاده از گلاب اسپری کردن آن روی صورت است. همچنین می توان گلاب را روی آرایش اسپری کرد و به آرایش طراوت داد. یک بطری اسپری خالی را با گلاب پر کنید و هر روز صبح بعد از اتمام پروسه روزانه برای آبرسانی و طراوت پوست روی صورت اسپری کنید.

2- موی خشک: برای موهای خشک می توان مقدار مساوی از گلاب و گلیسیرین را با هم ترکیب کرد و به کف سر زد، 10 تا 15 دقیقه ماساژ داد، سپس 30 زمان دهید و موها را با شامپو بشویید.

3-  پاک کننده صورت: از گلاب می توان به عنوان یک پاک کننده برای انواع پوست ها استفاده کرد. بعد از شستن صورت با یک پاک کننده ملایم چند قطره گلیسیرین را با یک قاشق گلاب مخلوط کنید و روی صورت بزنید.

4- خستگی چشم: برای بهبود خستگی و پف چشم یک پارچه را به گلاب آغشته کنید و زیر چشم قرار دهید این کار به کاهش پف و قرمزی چشم کمک می کند.

5- نرم کننده مو: بعد از شستن موها با شامپو، از یک فنجان گلاب برای آبکشی نهایی استفاده کنید. این کار به نرم و درخشان شدن موها کمک می کند.

6- تونر صورت: یک پارچه نرم آغشته به گلاب را به آرامی به پوست بزنید این کار به جمع شدن منافذ کمک می کند.

7- از بین بردن آکنه: یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه را با یک قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید، آن را روی به مدت 30 دقیقه روی آکنه قرار دهید، سپس صورت را با آب خنک بشویید.

8- پاک کننده آرایش: گلاب یکی از بهترین پاک کننده های آرایش شناخته می شود. با استفاده از ترکیب چند قطره روغن نارگیل و گلاب و یک تکه پارچه می توان صورت را پاک کرد و تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کرد.

9- مرطوب کننده: از ترکیب گلاب و روغن بادام می توان به عنوان یک مرطوب کننده بدن استفاده کرد.

10- آفتاب سوختگی: با ترکیب 2 قاشق غذاخوری آرد نخود، گلاب و آب لیمو، خمیری بدست می آید که می توان برای درمان آفتاب سوختگی آن را به مدت 15 دقیقه روی ناحیه آفتاب سوخته قرار داد.