0

سبد خرید شما خالی است!

چگونه از چروک شدن پوست پیشگیری کنیم؟1- دوری از آفتاب

علت اصلی چروک شدن پوست نور آفتاب است. تحقیقات متعدد درباره تاثیر آفتاب بر پوست این امر را ثابت کرده اند. یک بررسی بر روی دو قلوهای همسان نشان داده است که تاثیر آفتاب بر پوست از وراثت نیز بالاتر است و خواهر یا برادری که زمان کمتری در معرض نور آفتاب بوده چروک های کمتری روی پوست داشت.

2- استفاده از ضد آفتاب

اگر باید در معرض آفتاب باشید حتما برای پیشگیری از سرطان و چروک شدن پوست از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

3- عدم استفاده از سیگار

مطالعات متعدد انجام شده راجع به تاثیر سیگار بر پوست نشان می دهند که سیگار با آزاد کردن آنزیمی در بدن باعث از بین بردن کلاژن و الاستین پوست می شود که هر یک عوامل بسیار مهمی در جوان ماندن پوست هستند.

4- خواب کافی

هنگامی که خواب فرد کافی نباشد، بدن هورمون کورتیزول اضافه ترشح می کند که باعث از بین رفتن سلول های پوست می شود. خواب کافی کمک می کند پوست ضخیم باشد و حالت کشسانی خود را حفظ کند و احتمال چروک شدن آن کمتر شود.

5- خوابیدن روی کمر

عادت های خواب در بعضی حالت های بدن باعث ایجاد چروک روی پوست می شود. خوابیدن روی طرفین راست یا چپ باعث ایجاد چروک روی گونه و چانه می شود. خوابیدن روی شکم در حالی که صورت رو به پایین است باعث ایجاد چروک میان ابروها می شود. برای کاهش چروک شدن پوست در خواب بهترین حالت خوابیدن روی کمر است.

6- خوردن ماهی به خصوص سالمون

ماهی سالمون نه تنها منبع غنی پروتئین است که یکی از عوامل داشتن پوستی شاداب است بلکه سرشار از اسیدهای چرب و امگا 3 است که پوست را تغذیه می کنند و به جوان ماندن و کاهش چروک های پوست کمک می کنند.

7- شکلات را جایگزین قهوه کنید

تحقیقات نشان می دهند که شکلات حاوی موادی است که از پوست در مقابل آسیب نور آفتاب محافظت می کند، آبرسابی را بهبود می بخشد و سطح پوست را صاف می کند.

8- استفاده بیشتر از میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات به علت داشتن آنتی اکسیدان با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند، پوست را درخشان می کنند و از پیری زودرس پوست جلوگیری می کنند.

9- استفاده از آبرسان

معمولا در میان کرم ها توجه زیادی به ضد چروک ها می شود و اثر مرطوب کننده نادیده گرفته می شود. در حالی که اگر پوست مرطوب نگه داشته شود ظاهر بهتری خواهد داشت و دیرتر چروک می شود.

10- زیاد نشستن صورت

شستن بیش از حد پوست سبب از بین رفتن رطوبت پوست و چروک شدن آن می شود.