0

سبد خرید شما خالی است!

تاثیر انار بر پوست

قدمت انار به بیش از 3000 سال پیش بر می گردد؛ انار میوه خدایان و نماد باروری بوده است. پیشینیان به خوبی از خواص انار آگاه بودند. این میوه باعث می شود پوست جوان تری داشته باشید، سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین K، C، پتاسیم، مس، زینک و آهن است. تمام قسمت های انار از آب، دانه، گل تا پوست دارای آنتی اکسیدان و فوایدی برای سلامت بدن و پوست است. در ادامه به بررسی نقش انار در شادابی پوست می پردازیم:


1- آبرسانی

انار قدرت آبرسانی بالایی دارد، پوست را تغذیه و از آن محافظت می کند. روغن انار به خوبی جذب پوست می شود و هیچ اثری از چربی روی پوست باقی نمی گذارد و برای تمام پوست ها مناسب است.

2- افزایش بازسازی سلول های پوست

انار از اپیدرم(لایه بیرونی پوست) محافظت می کند، پروسه بازسازی سلول های پوست را سرعت می بخشد و به درمان زخم کمک می کند.

3- ضد التهاب

التهاب که در نتیجه سبک زندگی فرد و محیط اطراف ایجاد می شود تاثیر زیادی بر سلامت پوست دارد، انار با داشتن امگا 5 که خاصیت ضد التهاب دارد این وضعیت را بهبود می بخشد.

4- محافظت از آسیب UV

انار در مقابل بخشی از اشعه آفتاب از پوست محافظت می کند. مطالعات نشان داده است که انار با داشتن wondrous ellagic acid مانع آفتاب سوختگی در خانم های جوان می شود.

5- منبع آنتی اکسیدان

انار با داشتن آنتی اکسیدان از پوست در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند. بر اساس یک تحقیق انجام شده در سال 2005، عصاره انار از آسیب های اکسایشی محافظت می کند و سطح آنتی اکسیدان بدن را افزایش می دهد.