0

سبد خرید شما خالی است!

کدام نت ها عطر را ماندگارتر می کنند؟

عطرها از سه نت آغازی، میانی و پایانی تشکیل می شوند. عناصر تشکیل دهنده نت پایانی نقش به سزایی در ماندگاری عطرها دارند. علاوه بر این دمای هوا نیز بر دوام عطر موثر است. سرد بودن هوا سبب خشک شدن پوست و کاهش پخش بوی عطر می شود به همین دلیل در فصل های سرد از عطرهای گرم با نت های پایانی قوی استفاده می شود تا بوی عطر مدت زمان بیشتری همراه شما باشد. در زیر به معرفی چهار دسته از نت های گرم با ماندگاری بالا پرداخته ایم:


نت های چرم و خاک

بوی خاک و دود مانند بوی آتش گرم بعد از یک پیاده روی طولانی در جنگل به خوبی حس زمستان را منتقل می کنند. خس خس و نعناع هندی نت های چوبی به شمار می روند که در عین حال گرم و خاکی هستند. نت های چرمی نیز بویی شبیه دود و چوب سوخته دارند؛ جیر، چوب سدر، چوب غان دارای بوی چرمی هستند.

نت عنبر

لادن، نت های پودری مانند گل آفتاب پرست و لبان که از آن ها برای ساخت رایحه های شرقی استفاده می شود احساس گرما و آرامش می دهند و معمولا در بین سنین بالاتر پر طرفدار هستند. نت های دیگر مانند چوب صندل ته بوی شیری و چرمی ملایم دارند.

وانیل و نت های شیرین

نت های شیرین و خوراکی شما را به سرزمینی زمستانی می برند. نت کارامل، وانیل شیرین، شکلات، بادام و شیر از جمله این عناصر هستند.

ادویه های گرم

ادویه های گرم علاوه بر فصل زمستان به خاطر استفاده شدن در غذاها بویی آشنا و آرامش بخش دارند. هل، جوز، دارچین و میخک ادویه هایی هستند که در فصل زمستان و عطرهای گرم به کار گرفته شده اند.

اگر زمستان فصل مورد علاقه شما نیست می توانید از عطری شیرین و گلی استفاده کنید که یادآور روزهای تابستان باشد. در بین عطر های گلی نت های گل یاس و مریم پایدارتر هستند. همچنین ترنج نتی خنک و طراوت بخش است که در بسیاری از عطرهای مردانه استفاده می شود.