0

سبد خرید شما خالی است!

رابطه عطر و شخصیت

رابطه عطر و شخصیت

آیا می دانستید که عطر مورد علاقه هر فرد نکاتی راجع به شخصیت او بازگو می کند؟

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط دکتر Alan R. Hirsch، بنیان گذار موسسه درمانی تحقیقاتی بویایی و چشایی شیکاگو، اطلاعات جالبی در زمینه رابطه عطر و شخصیت فرد بدست آمده است. در این تحقیق 18631 نفر مورد بررسی قرار گرفتند و نتایج تست های شخصیت به دو بخش رایحه و مزه مورد علاقه تقسیم شد. یکی از دلایل مهم این بررسی شناخت بهتر هر فرد با استفاده از علایق او است.

بنابر این تحقیق گروه شخصیت های عطری در زیر لیست شده اند:

مرکبات

این افراد معمولا در کارهای جمعی کنترل گروه را بر عهده دارند؛ در بین خانواده و دوستان فردی مقتدر شناخته می شوند،  بسیار مصمم، بلند پرواز و رهبرانی ذاتی هستند.

رز

این افراد درون گرا و حساس هستند؛ قبل از تصمیم گیری با دقت شرایط را می سنجند و در تصمیم گیری محتاط هستند.

لوندر

این افراد برون گرا هستند؛ دوست های زیادی دارند و به راحتی با هر جمعی ارتباط بر قرار می کنند. برای دوستی ارزش زیادی قائلند و برای شاد کردن آن ها از کاری دریغ نمی کنند.

وانیل

احتمالا فکر می کنید افرادی که به این دسته تعلق دارند بسیار آرام هستند، اما بر عکس آن ها پر انرژی و سرزنده هستند به تفریح، مهمانی، دیدن آدم های جدید و معاشرت با آن ها علاقه دارند.

چوب صندل

این افراد بسیار کمال گرا و بزرگترین منتقدین خود در زندگی هستند، انتظارات آن ها از خود و اطرافیان بالا است و به سادگی از نظرات دیگران راجع به خود سوء برداشت می کنند در حالی که هیچ کس سخت گیر تر از خود آن ها نیست.

میوه ای

این افراد بر خلاف تصور غالب زودرنج، عبوس و نا امید هستند؛ معمولا نیمه خالی لیوان را می بینند و به نظرات اطرافیان بدبین هستند.

نارگیل

این افراد بسیار شیک و با سلیقه هستند؛ کمد لباس آن ها پر از لباس های لوکس است. اطرافیان به سلیقه آن ها ایمان دارند و هر حرکت آن ها را بررسی می کنند.

کتان

این افراد به بوی لباس های تازه شسته شده علاقه دارند؛ از چالش های جسمی و روحی لذت می برند، اعتماد به نفس بالایی دارند و اهل رقابت هستند.

یاسمن

این افراد استوار و قابل اعتماد هستند؛ از رابطه های امن و سالم لذت می برند، ترجیح می دهند دنباله رو باشند تا رهبر، به صورت موقتی به زندگی کسی وارد نمی شوند و دوستی های بلند مدت خود را هرگز از دست نمی دهند.

یاس

این افراد بسیار شاد و خونسرد هستند؛ هرگز مشکل ساز نمی شوند و همواره به اطرافیان نشاط و انرژی مثبت می دهند.

یاس رازقی

این گروه به دسته وانیل شباهت دارند. آن ها عاشق رقص و مهمانی هستند، به نظرات اطرافیان راجع به آن ها توجهی ندارند و اگر اعتقاد داشته باشند کاری درست است تحت هر شرایطی آن را انجام می دهند.