0

سبد خرید شما خالی است!

گالری سنگ

برنامه مراقبت از پوست برای آقایان

اکثر آقایان اعتقاد دارند که مراقبت از پوست فقط مخصوص خانم ها است؛ اگرچه روش های مراقبت از پوست برای خانم ها و آقایان متفاوت است اما نمی توان منکر اهمیت و نیاز پوست به رسیدگی شد. آقایان می توانند با تجربه روزانه چند مرحله ساده تغییرات مثبتی در پوست خود مشاهده کنند.


شست و شوی صورت

شست و شوی صورت با استفاده از آب ولرم و ژل مناسب پوست به پاک کردن آلودگی از منافذ کمک می کند. توجه داشته باشید که از یک پاک کننده ملایم بدون الکل استفاده کنید. صابون ها معمولا پوست را خشک می کنند، اگر بعد از استفاده از صابون احساس خارش یا کشیدگی پوست را داشتید بهتر است از یک پاک کننده مایع استفاده کنید.

لایه برداری پوست

لایه برداری سلول های مرده را از سطح پوست پاک می کند و سطح پوست را صاف و درخشان می کند. پوست هفته ای 2 تا 3 بار به لایه برداری برای پاکسازی عمقی نیاز دارد.

آبرسانی

شست و شوی صورت بخشی از چربی مورد نیاز پوست را نیز از بین می برد بنابراین بعد از هر بار شستن باید پوست را آبرسانی کرد. برای پوست های خشک از کرم مرطوب کننده، پوست های نرمال لوسیون و پوست های چرب از ژل مطوب کننده استفاده کنید.

شست و شوی صورت و آبرسانی بهتر است روزی 2 بار انجام شود.

ضد آفتاب

اشعه UV به سلول های پوست آسیب می زند و باعث ایجاد چین و چروک می شود. پس بهتر است برای مراقبت از آسیب های آفتاب از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کرد.

تغذیه

مصرف ویتامین A به سفت شدن و بازسازی پوست کمک می کند: هویج، تخم مرغ، سریال صبحانه

 آنتی اکسیدان به تقویت سلول های پوست کمک می کند: توت فرنگی، آلو، چای سبز

امگا 3 به جذب مواد مغذی و حفظ آب درسلول ها کمک می کند و پوست قوی و مرطوب می شود: ماهی سالمون و ساردین و مغز ها

مصرف مقدار کافی آب(حداقل روی 8 لیوان) رطوبت پوست را حفظ می کند.

مصرف زیاد شکر در رژیم غذایی چین و چروک و لک های پوستی را افزایش می دهد.