0

سبد خرید شما خالی است!

10 اشتباه رایج آرایشی که باعث می شود سن شما بیشتر به نظر برسد

آرایش کردن روشی است برای تاکید بر زیبایی های طبیعی چهره و افزایش اعتماد به نفس فرد. اما گاهی اوقات آرایش سن را افزایش می دهد و از جذابیت و زیبایی چهره کم می کند. برای در امان بودن از این مشکل به بررسی 10 مورد از اشتباهات رایج آرایشی می پردازیم:

1- استفاده بیش از حد از کانسیلر و کرم پودر


بسیاری از ما برای داشتن آرایشی مات و بی نقص از مقدار زیادی کانسیلر روی پوست استفاده می کنیم. اگر رنگ اشتباهی از کانسیلر و کرم پودر انتخاب کنید و لایه ضخیمی از آن روی پوست بزنید چین و چروک های پوست برجسته می شود و سن بالاتر به نظر می رسد. برای جلوگیری از این مورد بهتر است از کرم پودرهای سبک با ذرات درخشان استفاده کنید که به پوست جلوه ای سلامت و طبیعی می دهند.

2- استفاده زیاد از ریمل برای مژه های پلک پایین


مقدار کمی ریمل روی مژه های پلک پایین چشم ها را گیرا می کند اما مقدار زیاد ریمل توجه را به چروک های دور چشم جلب می کند. فرقی نمی کند که چروک ها چقدر سطحی و کوچک باشند با این کار مرکز توجه قرار می گیرند.

3- انتخاب اشتباه رنگ رژ لب


رنگ رژ لب تاثیر بالایی در جلوه آرایش دارد. اگر لب های باریکی دارید هرگز از رنگ های تیره استفاده نکنید چون باعث می شوند لب ها باریک تر به نظر برسند و هیچ وقت رژ لب را خارج از خط طبیعی لب نزنید.

4- استفاده نادرست از سایه چشم تیره


سایه های تیره را روی کل پلک نزنید چون سن را بالا می برد و فقط برای گوشه های بیرونی پلک از این سایه ها استفاده کنید.

5- استفاده زیاد از مداد یا خط چشم روی پلک پایین


استفاده از مداد تیره روی پلک پایین باعث می شود چشم کوچک به نظر برسد در عوض مداد روشن باعث می شود چشم بازتر به نظر برسد.

6- استفاده از رژگونه تیره روی برآمدگی گونه


با رنگ های تند و تیره خداحافظی کنید و به سراغ رنگ های روشن و ملایم بروید مثل صورتی روشن یا هلویی. رژگونه را روی قسمت بالایی گونه بزنید نه قسمت میانی. برجسته کردن قسمت میانی گونه معمولا برای سن های پایین کاربرد دارد و برای افراد بالغ بهتر است رنگ به ناحیه اطراف بینی نزدیک نباشد . استفاده از رنگ های روشن باعث می شود جوان تر به نظر برسید.

7- برجسته کردن بیش از حد ابرو


استفاده از رنگ های قوی و تیره برای پهن و برجسته کردن ابرو باعث می شود صورت نامرتب و پیر به نظر برسد. بهتر است از رنگی یک درجه روشن تر از رنگ طبیعی ابرو استفاده کنید.

8- عدم استفاده از کورکتور


تیرگی زیر چشم بسیاری افراد قابل توجه است و با بالا رفتن سن این مشکل چشمگیرتر می شود. استفاده از کانسیلر فقط شرایط را بدتر می کند اما استفاده از لایه نازکی کورکتور روی نقاط تیره معجزه می کند.

9- محو نکردن خط لب


خط لب کمک می کند مرز لب مشخص شود و رژ لب تمیز زده شود. اما هرگز نباید برای بزرگ کردن لب این خط را از خط طبیعی لب خارج کرد و فراموش نکنید که خط لب را به سمت وسط لب محو کنید چون در غیر این صورت خط لب بخش می شود و جلوه خوبی به صورت شما نمی دهد.

10- استفاده زیاد از پنکک یا سایر پودرها


مقدار کمی پنکک می تواند نواقص پوست را پنهان کند اما مقدار زیاد آن خود مشکل آفرین می شود. هرگز به ناحیه دور چشم پودر نزنید چون چروک ها را در مرکز توجه قرار می دهد.