0

سبد خرید شما خالی است!

چگونه دوام عطر را بالا ببریم؟

چگونه دوام عطر را بالا ببریم؟

با رعایت چند نکته ساده می توان دوام عطر را بالا برد و مدت طولانی تری رایحه عطر را همراه داشت.

 

انتخاب عطر

برای داشتن عطری بادوام در مرحله اول بهتر است عطرهای با غلظت روغن بالاتر را انتخاب کنیم. ادوپرفیوم نسبت به ادوتویلت غلیظ تر است و دوام بالاتری دارد. همچنین برای اینکه دوام عطری بالاتر باشد باید نت های پایانی قوی تری داشته باشد مثل چوب، عنبر، چرم و مشک.

زمان

بر اساس نظر متخصصین بهترین زمان استفاده عطر بعد از حمام است، هنگامی که منافذ پوست باز هستند و رطوبت پوست باعث ماندگاری رایحه می شود.

مرطوب کننده

اگر می خواهید عطر تمام روز بر پوست شما دوام آورد باید راهی فراهم کنید که مولکولهای عطر روی پوست شما بچسبند. رطوبت پایه ی بسیار مناسبی برای عطر شما است. کرم های مرطوب کننده بدون بو یا وازلین لایه ای میان پوست و عطر ایجاد می کنند و با این کار از سرعت جذب می کاهند و دوام عطر را بالا می برند.

نبض

بعضی افراد عطر را در هوا اسپری می کنند و از آن رد می شوند و بعضی دیگر بر لباس خود عطر می زنند. این موارد برای داشتن رایحه ای گذرا و ملایم مناسب هستند. اگر می خواهید عطر شما دوام داشته باشد باید آن را روی نقاط نبض اسپری کنید. نقاط نبض شامل پشت گردن، لاله ی گوش از پشت، زیر چانه، در امتداد خطوط فک، نبض مچ، خمیدگی آرنج و ترقوه هستند. با گرم شدن بدن رایحه عطر از این نقاط حس می شود.

هرگز بعد از اسپری کردن عطر مچ دست ها را به هم نمالید این کار باعث شکسته شدن مولکول های عطر می شود.

مکان

عطرها باید در جای خشک، تاریک و خنک نگه داری شوند. بسیاری از افراد عطر را در حمام نگه داری می کنند جایی که نور و رطوبت زیاد به عطر آسیب می زنند.

مقدار

عطر را بیش از حد اسپری نکنید. به خاطر داشته باشید که مغز انسان بعد از مدتی به بوهای اطراف عادت می کند و هر فرد بوی عطر خود را کمتر از اطرافیان حس می کند.