0

سبد خرید شما خالی است!

گالری سنگ

آیا رعایت ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست ضروری است؟

بسیاری افراد بر این باورند که استفاده از محصولات مراقبت از پوست تحت هر شرایطی مفید است و پوست مواد مورد نیاز را جذب می کند. اما جالب است بدانید که پروسه جذب مواد مغذی بسیار پیچیده است و ممکن است در صورت استفاده اشتباه، محصول مورد نظر هیچ تاثیر مثبتی روی پوست نداشته باشد. همچنین رعایت ترتیب استفاده از محصولات پوستی به جذب صحیح محصول کمک می کند.


از کدام محصول قبل از دیگری استفاده کنیم؟

ساده ترین قاعده برای به خاطر سپردن " از سبک ترین به سنگین ترین" یا از آب به روغن است. در ابتدا باید از محصولات سبک با مواد مغذی که جذب آن ها برای پوست از اهمیت ویژه ای برخوردار است استفاده کرد و سپس به سراغ محصولاتی رفت که باید روی سطح پوست بمانند.

روتین روز

پاک کننده

هر روز با استفاده از یک پاک کننده مناسب پوست خود را بشویید تا آلودگی و چربی منافذ پاک شود و آماده جذب مواد مغذی شود.

تونر

بسیاری از افراد از این مرحله صرف نظر می کنند اما تونر PH پوست را متعادل می کند و رطوبت اولیه که با شستن از بین رفته است را به پوست بر می گرداند.

سرم ها

سرم ها غلظت بالایی از مواد مغذی با مولکول های بسیار کوچک را در خود جای داده اند که به عمق پوست نفوذ می کنند و نقش مراقبتی یا درمانی خود را ایفا می کنند. پس بهتر است از سرم در مراحل ابتدایی استفاده شود تا کاملا جذب شود.

کرم دور چشم

استفاده از کرم دور چشم به حفظ استحکام بافت پلک و جلوگیری از افتادگی آن کمک می کند.

محصولات درمانی

محصولات درمانی، ضد لک و ضد آکنه نیز باید برای تاثیر گذاری بیشتر باید به سطح پوست نزدیک باشند.

آبرسان

همه افراد حتی با پوست چرب به یک آبرسان نیاز دارند. اگرچه غدد چربی بخشی از این رطوبت را تامین می کنند اما در تماس با آفتاب و مواد شیمیایی این رطوبت کافی نیست.

ضد آفتاب

ضد آفتاب باید آخرین مرحله مراقبت از پوست باشد و استفاده از آن بسیار ضروری است.

روتین شب

پاک کننده

بسیاری از متخصصین پیشنهاد می کنند برای پاک کردن آلودگی، چربی و آرایش در شب ابتدا از یک آرایش پاک کن و سپس از ژل شست و شو استفاده شود.

تونر و اسانس ها

تونر بیشتر هدف پاک کنندگی و تنظیم PH دارد اما اسانس ها خاصیت درمانی دارند.

کرم دور چشم

کرم دور چشکم علاوه بر فوایدی که بر ناحیه دور چشم دارد مانند لایه ای محافظ عمل می کند که به سایر کرم ها اجازه دسترسی به ناحیه دور چشم را نمی دهد.

سرم ها و کرم های درمانی

پوست در شب فرصت کافی برای بازسازی و بهبود دارد به همین دلیل شب فرصت مناسبی برای استفاده از محصولات درمانی از جمله کرم های رتینول، لایه بردار، ضد چروک و ... است.

ماسک آبرسان یا روغن پوست

اگر پوست خیلی خشکی دارید می توانید از ماسک ها یا روغن های آبرسان استفاده کنید.

مرطوب کننده یا کرم شب

بعضی افراد از یک مرطوب کننده در صبح و شب استفاده می کنند اما کرم های شب بافت سنگین تری دارند و برای جذب در ساعات طولانی شب طراحی شده اند.