0

سبد خرید شما خالی است!

چگونه رنگ موی هماهنگ با رنگ پوستمان را انتخاب کنیم؟

رنگ کردن مو چه برای پوشش موهای سفید باشد یا تغییر رنگ فعلی موها، تاثیر زیادی در ظاهر و حس شما دارد. معمولا صدها رنگ برای انتخاب وجود دارد که تصمیم را سخت تر می کند اما با صرف زمان کافی، بررسی گزینه های موجود و توجه به رنگ پوست می توان رنگ مناسب را انتخاب کرد.


هدف شما از رنگ کردن چیست

اگر رنگ مو به شدت با ته رنگ پوست در تضاد باشد، ظاهری دراماتیک خواهید داشت و توجه بیشتری به شما جلب خواهد شد. همچنین رنگ موهایی که به صورت طبیعی وجود ندارند مانند صورتی، آبی، بنفش و ... هم جلب توجه می کنند. اگر به دنبال ظاهری طبیعی هستید رنگ مویی انتخاب کنید که با ته رنگ پوست شما هماهنگ باشد.

هایلایت، آمبره یا رنگ کردن کل مو

هایلایت و آمبره به دلیل رنگ کردن بخشی از مو کمتر به موها آسیب می زند و در عین حال تغییر عمده ای در ظاهر ایجاد می کند.

رنگ دائم یا موقت

رنگ های موقت چون نیازی به دکلره ندارند به سلامت مو کمتر آسیب می زنند اما با شستن مو رنگ مو کم کم محو می شود. اگر راجع به رنگ مو شک دارید می توانید ابتدا از رنگ موقت استفاده کنید.

تشخیص رنگ پوست

تشخیص رنگ پوست به انتخاب صحیح رنگ مو کمک زیادی می کند. برای این کار به مکانی با نور طبیعی بروید. یک لباس سفید بپوشید چون لباس های رنگی بر رنگی که پوست را می بینید تاثیر دارند. در آینه به رنگ فک توجه کنید: بور، روشن، میانه یا تیره

پوست بور بسیار روشن است و به سرعت در مقابل آفتاب می سوزد.

پوست های گروه روشن به پوست بور بسیار نزدیک هستند و ته رنگ بژ یا زرد دارند.

پوست های میانه تیره تر هستند و ته رنگ زیتونی دارند.

پوست های تیره رنگی قوی و عمیق دارند.

رنگ پوست ممکن است با توجه به مدت تماس با آفتاب تغییر کند.

تشخیص ته رنگ پوست

بر خلاف رنگ پوست که ممکن است تغییر کند ته رنگ پوست ثابت است. برای تشخیص ته رنگ پوست به رگ مچ دست نگاه کنید. اگر رگ شما آبی یا بنفش است ته رنگ پوست شما سرد است. اگر رنگ رگ به سبز تمایل دارد ته رنگ پوست شما گرم است. اگر رنگ رگ سبز آبی است ته رنک پوست شما خنثی است.

رنگ چشم

اگر چشم های قهوه ای فندقی دارید به احتمال زیاد ته رنگ پوست شما نیز گرم است، برای این ترکیب رنگ موهایی مناسب هستند که مکمل این گرما باشند: بلوطی، رنگ تافی و بلوند عسلی. ته رنگ طلایی موجود در این رنگ ها باعث می شود چشم های شما بدرخشد.


چشم های رنگی

چشم های رنگی شامل آبی، طوسی و سبز به رنگ موهای سرد می آیند به خصوص اگر ته رنگ پوست نیز سرد باشد. رنگ های بلوند یخی برای پوست روشن باعث می شود چشم های رنگی شما بهتر دیده شوند. اگر چشم شما رنگی ته رنگ پوست شما گرم است از رنگ های قهوه ای روشن، بلوند گرم، بلوطی، قرمز یا مشکی استفاده کنید.


رنگ پوست

اگر پوست روشن یا بور با چشم های رنگی دارید و می خواهید رنگی متضاد انتخاب کنید، رنگ های مشکی یا قهوه ای تیره مناسب هستند؛ در غیر این صورت بین رنگ های بلوند یا قرمز انتخاب کنید. چون پوست های بور معمولا ته رنگ سرد دارند با رنگ موهای روشن و سرد هماهنگ هستند: بلوند یخی، قرمز، قهوه ای موکا، بلوند روشن مثل پلاتینی یا شامپاینی.

اگر پوست شما روشن است اما ته رنگ پوست گرم است و چشم هایی قهوه ای دارید از رنگ های روشن و گرم مثل باتراسکاچ، عسلی یا بلوند توت فرنگی استفاده کنید.

پوست هایی که کمی تیره تر هستند و حالت برنزه با ته رنگ گرم دارند بهتر است از رنگ های گرم استفاده کنند، رنگی بین بلوند تیره یا قهوه ای تیره. رنگ های بلوند عسلی گرم، کارامل، موکا و قهوه ای طلایی گزینه های مناسبی برای این گروه هستند.


پوست های تیره بهتر است از رنگی یک تا دو درجه روشن تر از پوست خود یا رنگی تیره تر از پوستشان استفاده کنند: اسپرسو یا جوهر مشکی

اگر پوست تیره شما ته رنگ گرم دارد می توانید از رنگ ماهاگونی، قهوه ای افرایی و تافی استفاده کنید.