0

سبد خرید شما خالی است!

تاثیرات عسل بر سلامت پوست

عسل به عنوان یک التیام بخش طبیعی شناخته می شود، ساخت کلاژن را افزایش می دهد و به همین دلیل ضد پیری است. همچنین عسل دارای ویژگی های ضد عفونت، ضد باکتری و ضد التهاب است. بهترین نوع عسل از لحاظ بالا بودن میزان آنتی اکسیدان و درمان مشکلات پوستی عسل مانوکا است. در صورت در دسترس نبودن این نوع خاص از عسل می توان از عسل خام بدون مواد افزودنی بهره برد. در ادامه با برخی از فواید عسل برای پوست آشنا می شویم:


ماسک مرطوب کننده صورت

عسل با خاصیت مرطوب کنندگی و آرامش بخش، پوست را آبرسانی و سپس صاف و درخشان می کند. شکر موجود در عسل به عنوان نگه دارنده رطوبت و نرم کننده پوست عمل می کند و با افزایش رطوبت خشکی پوست را کاهش می دهد. عسل خام را بر سطح پوست بزنید و پس از 20 دقیقه صورت را با آب بشویید و به آرامی ماساژ دهید.

لایه برداری ملایم

آنزیم های موجود در عسل به خوبی یک لایه بردار ملایم عمل می کنند و باعث می شوند پوست ظاهری سلامت و درخشان داشته باشد. عسل خام را با حرکات دورانی به سطح پوست بزنید و پس از چند دقیق با ماساژ آب آن را از سطح پوست پاک کنید.

محو کننده جای ضخم

عسل به عنوان یک درمان کننده فوق العاده ضخم شناخته می شود. آنتی اکسیدان های موجود در عسل پوست آسیب دیده را تقویت می کنند و به صورت بالقوه به پروسه ترمیم ضخم کمک می کنند. عسل را روی ناحیه مورد نظر 2 دقیقه با حرکت دورانی ماساژ دهید و سپس بشویید.

درمان جای جوش

خاصیت ضد التهاب عسل به کاهش قرمزی و ورم جوش و خاصیت ضد باکتری آن با باکتری هایی که سبب ایجاد جوش می شوند مبارزه می کند. همچنین به خاطر آبرسان بودن عسل میزان ترشح چربی پوست نیز کنترل می شود. عسل خام را بر نقطه مورد نظر بزنید و پس از 10 تا 15 دقیقه بشویید.

نرم کننده مو

خاصیت حفظ و جذب رطوبت عسل آن را به یک نرم کننده طبیعی مو تبدیل کرده است که باعث می شود مو صاف، نرم و سلامت باشد. یک چهارم فنجان عسل خام ارگانیک را با مقدار کافی آب رقیق کنید و مانند شامپو به مو بزنید، پس از 30 دقیقه با آب ولرم آبکشی کنید و این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

ماسک آبرسان مو

عسل از خشک شدن مو جلوگیری می کند و به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی تارهای مو را نرم می کند. با استفاده از عسل و موز می توان ماسک مناسبی برای مو تهیه کرد. 2 موز رسیده و نصف فنجان عسل فراوری نشده و یک چهارم فنجان روغن زیتون را ترکیب کنید تا نرم و یکدست شوند. این ماسک را به تارهای مو و کف سر بزنید. سپس یک کلاه بر سر بگذارید. پس از 20 دقیقه ماسک را با آب ولرم و شامپو بشویید. از این ماسک می توان 2 یا 3 بار در ماه استفاده کرد.