0

سبد خرید شما خالی است!

سوال های متداول درباره مو1) آیا کوتاه کردن زیاد مو باعث رشد بیشتر موها می شود؟

سرعت رشد موها با کوتاه کردن مو ارتباطی ندارد و به طور متوسط موها 1.25 سانتی متر در ماه رشد می کنند. ممکن است سرعت رشد موها در تابستان به علت تغییرات هورمونی بیشتر شود. کوتاه کردن موخوره را از بین می برد و باعث می شود مو سالم و پرتر به نظر برسد اما تاثیری در رشد مو ندارد.

2) روزانه ریزش چه تعداد مو طبیعی است؟

بیشتر افراد حدود 100000 تار مو دارند که ریزش روزانه 100 تار مو طبیعی محسوب می شود. ریزش بیش از 100 تار مو ممکن است نشان دهنده مشکل باشد و این موضوع باید با پزشک در میان گذاشته شود در غیر این صورت ریزش تعدادی مو پس از شانه کردن یا شستن طبیعی است و موهای جدید جایگزین موی از دست داده می شوند.

3) چند وقت یک بار باید مو شسته شود؟

یک روز در میان بازه زمانی مناسبی برای بیشتر افراد است اما اگر ورزشکار هستید و تعرق بالا دارید این بازه کوتاه تر می شود. اگر پوست سر شما خشک است می توانید چند روز یک بار موها را بشویید.

4) آیا کندن موی سفید باعث رشد موهای سفید بیشتری می شود؟

این باور غلط معمولا از مادران به فرزندان منتقل شده است اما کندن موهای سفید هیچ تاثیری در سرعت سفید شدن موها ندارد.

5) چگونه باید موی فر سالمی داشته باشیم؟

درمان های شیمیایی به مو آسیب می زنند بهترین راه استفاده از کرم های حالت دهنده است و سپس اجازه دهیم موها به صورت طبیعی خشک شوند. استفاده از دیفیوزر به شکل صحیح و استفاده کم از اتوی مو از جمله مواردی هستند که به حفظ سلامت موی فر کمک می کنند.

6) چه زمانی استفاده از تیغ به موها آسیب می رساند؟

تیغ زدن برای هر نوع مو قابل انجام است اما در صورتی که تیغ کند باشد به سختی روی پوست حرکت می کند و به پوست و مو آسیب می رساند.

7) آیا موها در زمان بارداری نباید رنگ شوند؟

زمان رنگ کردن اندکی از مواد شیمیایی به پوست نفوذ می کنند اما تحقیقات نشان می دهند این مقدار اندک آسیبی به رشد کودک نمی رسانند. در صورت رنگ کردن مو در این دوره باید زمان رنگ کردن را به حداقل رساند و ترجیحا از رنگ های طبیعی استفاده شود.

8) آیا موخوره قابل درمان است؟

علارغم ادعای بسیاری از محصولات، تنها راه درمان موخوره کوتاه کردن مو است.

9) آیا خوابیدن با موی بافته شده یا دم اسبی آسیبی به مو می زند؟

درصورتی که موها سفت بسته نشوند و کشیده نشوند گاهی اوقات می توان به این صورت خوابید. اما کشیده شدن زیاد موها در روز یا شب باعث شکسته شدن موها و سردرد می شود.

 10) آیا برس کشیدن زیاد به سلامتی مو کمک می کند؟

برس کشیدن بیش حد مو سبب موخوره و شکستن تارهای مو می شود. برس کشیدن مو به آرامی و تنها چند بار در روز به رشد موهای سلامت کمک می کند.

11) آیا کراتینه کردن مو بی خطر است؟

فرمالدئید به کار رفته در این روش می تواند عامل سرطان، سردرد یا گلودرد باشد. بهتر است به جای این روش از یک اتوی موی ساده استفاده کنید.

12) آیا می توان از شامپوهای 2 در 1 حاوی نرم کننده استفاده کرد؟

مهم ترین نکته در انتخاب شامپوی مناسب توجه به نوع مو است: خشک، فر، رنگ شده و ...

اگر موی شما به شدت آسیب دیده است می توانید از یک شامپوی 2 در 1 همراه با نرم کننده اضافه استفاده کنید.

13) رشد موها در دوران بارداری چه تغییری می کند؟

تغییرات هورمونی در زمان بارداری رشد موها را افزایش می دهند و ریزش موها کمتر می شود. حدود شش ماه پس از دوران بارداری مو به حالت قبل باز می گردد و حتی ممکن است دچار ریزش شود اما این مرحله نیز گذرا است.

14) چگونه باید از مو در مقابل حرارت اتوی مو مراقبت کرد؟

اتو وسیله مناسبی برای صاف کردن دائمی مو ها نیست اما این به آن معنا نیست که هرگز نباید از اتوی مو استفاده کنید. اتوی مو نباید هر روز و بر روی موی خیس استفاده شود و ترحیجا از دمای پایین استفاده کنید.

15)  بهترین راه مرطوب کردن مو چیست؟

بهترین راه برای مرطوب کردن مو زمانی است که مو خیس است. آب باعث می شود که مرطوب کننده به کورتکس مو نفوذ کند. اما اگر زمان کافی ندارید آغشته کردن موها به روغن آرگان باعث می شود ظاهر سالم تری داشته باشند.