0

سبد خرید شما خالی است!

بهترین روش استفاده از کرم پودر برای پوست شما کدام است؟

کرم پودر که به عنوان پایه اصلی آرایش شناخته می شود نقش مهمی در پوشش نواقص دارد و جلوه ای یکدست به پوست می دهد. اما اگر کرم پودر به روش صحیح به پوست زده نشود نه تنها جلوه پوست را بهبود نمی بخشد بلکه مشکلات جدیدی ایجاد می کند. اپلیکاتورهای مختلف کرم پودر متفاوت عمل می کنند و در مات یا براق شدن پوست تاثیرگذار هستند، اپلیکاتور مناسب کرم پودر باید بر اساس نوع پوست انتخاب شود که در زیر به بررسی انواع پوست ها و اپلیکاتور ایده آل می پردازیم:

پوست خشک


معمولا پوست های خشک بافتی یکنواخت و یکدست ندارند به همین دلیل زدن کرم پودر با انگشت سبب می شود غیر یکنواخت بودن بافت پوست بیشتر مشخص شود و کرم پودر به صورت پوسته پوسته جدا شود. جذب کرم پودر برای این نوع پوست سخت تر است و ظاهری غیرطبیعی به پوست می دهد. برای حل این مشکل ابتدا صورت را مرطوب کنید، سپس اسفنج مناسب را خیس کنید، آب اضافه آن را بگیرید و کرم پودر را با استفاده از اسفنج روی پوست پخش کنید.

پوست چرب


برای پوست های چرب مهمترین نکته براق نبودن آرایش نهایی است برای این کار کرم پودر را به وسیله یک براش با حرکت چرخشی و نقطه نقطه به پوست بزنید تا جلوه کرم پودر مات شود. توجه کنید که براش را روی پوست فشار ندهید تا رد براش برجای نماند. برای نقاط خیلی چرب می توانید از یک پودر فیکس استفاده کنید تا چربی اضافه را به خود جذب کند.

پوست مستعد آکنه


این نوع پوست به توجه بالایی برای پوشاندن جای جوش و آکنه دارد. برای نقاط مورد نظر بهتر است از یک کانسیلر با پوشش بالا استفاده کنید. در این روش استفاده از انگشت برای هدف قرار دادن نقاط خاص بهترین گزینه است، گرمای انگشت کرم پودر را برای جذب بهتر روی پوست آماده می کند.

پوست قرمز


برای پوشش گسترده صورت بهتر است از براش های متراکم با سر صاف استفاده کرد. این براش ها کمترین مقدار کرم پودر را جذب می کنند و بیشترین مقدار کرم پودر روی پوست قرار می گیرد. ابتدا مقداری کرم پودر را پشت دست پخش کنید و سپس براش را در آن بزنید و با حرکت چرخشی روی پوست به آرامی ضربه بزنید. این کار باعث می شود کرم پودر پوششی کامل و طبیعی به پوست بدهد.

پوست نرمال


برای داشتن جلوه ای طبیعی براش های تخت بهترین گزینه هستند، این براش ها پهن هستند و پخش کردن کرم پودر را ساده تر می کنند و کرم پودر کمتری را از سطح پوست جذب می کنند.