0

سبد خرید شما خالی است!

9 راه مراقبت از پوست در پاییز

9 راه مراقبت از پوست در پاییز

گذر از تابستان به پاییز شرایط جدیدی را برای پوست ایجاد می کند؛ خشک و خنک بودن هوا رطوبت را از بین می برد و پوست را خشک و کدر می کند اما تنها با چند ترفند ساده می توان طراوت و شادابی سابق را در پوست حفظ کرد. مراحل مراقبت روزانه تقریبا شبیه به قبل هستند و با تغییر جزئی در محولات مراقبت از پوست به بهترین نتیجه خواهید رسید.

به مرطوب کننده بیشتری نیاز دارید

در روزهای سرد رطوبت پوست به طور طبیعی از محیط تامین نمی شود و حتی خشک و خنک بودن هوا باعث از بین رفتن رطوبت طبیعی پوست شود. برای پوست های خشک و مختلط تغییر آب و هوا به معنای تغییر کرم مرطوب کننده است. کرمی با نرم کنندگی بالاتر به جای یک لوسیون سبک، محافظت بیشتری به پوست می دهد و از خشک و زمخت شدن پوست جلوگیری می کند. حتی گاهی مرطوب کننده های چرب تر برای پوست های چرب نیز مفید هستند به خصوص اگر در هوای آزاد ورزش می کنید.

همچنین لباس ها هم بخشی از چربی پوست را جذب می کنند. پس لوسیون های شست و شوی بدن با مرطوب کنندگی بالا را جایگزین شامپوهای بدن تابستان یا صابون که تمام چربی طبیعی پوست را از بین می برند کنید.

اگر پوست شما به صورت طبیعی خشک است، شامپوی بدن بدون سولفات تهیه کنید که پوست را به طور کامل تمیز می کند و از خشک شدن آن جلوگیری می کند.

استفاده از ضد آفتاب ضروری است

هنگامی که در انتظار یک روز پاییزی ابری هستید، پوست شما همچنان نیاز به مراقبت در برابر اشعه خورشید دارد. ضد آفتابی با SPF حداقل 15 یا 30 پاسخ گوی نیاز شما است.

از تونرهای (پاک کننده صورت) حاوی الکل دوری کنید

 تونرهای حاوی الکل در فصل های سرد رطوبت پوست را به شدت از بین می برند. در عوض از تونری لوسیون مانند با خاصیت نرم کنندگی استفاده کنید.

مرطوب کننده خود را با سرم ترکیب کنید

ترکیب مرطوب کننده و سرم پوست و استفاده از آن قبل از خواب رطوبت بیشتری به پوست می دهد.

استفاده از یک لایه بردار را به برنامه مراقبت از پوست خود اضافه کنید

بسیاری از مشکلاتی که در پاییز روی پوست ظاهر می شوند (مانند لک)، باقی مانده تاثیرات آفتاب تابستان هستند. اگرچه با گذشت زمان محو می شوند اما استفاده از یک لایه بردار دو بار در هفته به این پروسه سرعت می بخشد و پوستی شفاف تر بر جای می گذارد.

یک کرم پودر جدید تهیه کنید

استفاده از کرم پودرهای طلایی و برنز در تابستان با رنگ پوست هماهنگی دارند. بهتر است تا زمانی که پوست به رنگ طبیعی خود بر می گردد صبر کرد و سپس کرم پودر جدیدی منطبق با رنگ پوست تهیه کرد.

لایه برداری پوست باید با مراقبت بیشتری انجام شود

راز داشتن پوستی شفاف و درخشان لایه برداری است. در تابستان برای پاک کردن سلول های مرده، چربی و ضد آفتاب به پوست فشار بیشتری وارد می کنید اما در فصل های سرد این کار باید با دقت و ملایمت بیشتری صورت گیرد.

به لب ها توجه ویژه ای کنید

یک رژ لب سبک تمام نیاز شما را در تابستان بر طرف می کرد اما در پاییز به مراقبت بیشتری نیاز دارید. استفاده از روغن دانه های گیاهی رطوبت کافی را تامین می کند.

دست ها را فراموش نکنید

دست ها بیشتر از هر قسمت دیگر با آب در تماس هستند پس لازم است یک مرطوب کننده دست همراه شما باشد تا پس از هر بار شست و شو رطوبت از دست رفته به پوست شما باز گردد.