0

سبد خرید شما خالی است!

چگونه با اسکراب های خانگی پوستی شفاف داشته باشیم؟

هر فرد برنامه مراقبت از پوست مشخصی دارد که استفاده از پاک کننده صورت و مرطوب کننده در اغلب برنامه ها مشترک است. هرچه فرد پر مشغله تر باشد تعداد این مراحل کمتر است. اسکراب صورت جزو مراحلی است که معمولا از برنامه مراقبت از پوست شما حذف می شود در حالی که تاثیر شگفت انگیزی بر سلامت پوست دارد.

روزانه سلول های مرده، آلودگی و چربی روی سطح پوست انباشته می شوند و این سبب پوسته پوسته شدن و کدر شدن پوست می شود. لایه برداری پوست به وسیله یک اسکراب صورت سلول های مرده را پاک می کند و سطح پوست صاف، پاک و درخشان می شود. اسکراب قبل از آرایش کمک زیادی به بهتر شدن جلوه کرم پودر روی صورت می کند چون آرایش روی پوست خشک و پوسته پوسته به خوبی نمی خوابد.

تهیه اسکراب های خانگی یک روش مناسب و در دسترس برای لایه برداری پوست است. هفته ای 2 تا 3 بار استفاده از اسکراب صورت سلول های مرده را از سطح پوست پاک می کند، از بسته شدن منافذ و در نتیجه آن بروز آکنه جلوگیری می کند. در زیر به معرفی چند مورد از این اسکراب ها و طرز تهیه آن ها می پردازیم:


اسکراب جو دو سر

نصف فنجان جو دو سر

آب

نصف فنجان جو دو سر را آسیاب کنید، مقداری از آن را کف دست بریزید و کمی آب به آن اضافه کنید تا خمیر شکل بگیرد. به آرامی خمیر را روی صورت و گردن ماساژ دهید.

اسکراب عسل و شکر قهوه ای

یک قاشق غذاخوری شکر قهوه ای

یک قاشق غذاخوری عسل

شکر و عسل را با هم مخلوط کنید و به آرامی با حرکت دورانی روی صورت بزنید. سپس با آب گرم آبکشی کنید.

اسکراب جوش شیرین

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین

جوش شیرین را به مقدار کمی پاک کننده صورت اضافه کنید. با این کار علاوه بر لایه برداری، پوست نیز پاکسازی می شود.

اسکراب قهوه و روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری پودر قهوه

یک قاشق غذاخوری روغن

قهوه و روغن را مخلوط کنید و به آرامی روی پوست بزنید. این اسکراب کلاژن سازی پوست را افزایش می دهد و تهیه آن بسیار ساده است.

اسکراب لایه بردار برنج و سفیده تخم مرغ

2 قاشق غذاخوری برنج قهوه ای

سفیده تخم مرغ

ابتدا برنج را آسیاب کنید سپس سفیده تخم مرغ را به آن اضافه کنید تا خمیری بدست آید و به آرامی با حرکت دورانی خمیر را به صورت بزنید و سلول های مرده را لایه برداری کنید و در آخر با آب گرم بشویید.

اسکراب شکر و روغن نارگیل

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل

دو قاشق غذاخوری شکر

شکر و روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید. با حرکت دورانی و به آرامی مخلوط را روی پوست تمیز ماساژ دهید و در آخر با آب گرم بشویید.

اسکراب شکلات و شکر

یک چهارم فنجان شکر

یک هشتم فنجان روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو

یک چهارم قاشق چایخوری عصاره وانیل

تمام مواد را با هم به خوبی مخلوط کنید و به آرامی یک دقیقه روی پوست ماساژ دهید، اجازه دهید اسکراب 10 دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب گرم بشویید.

اسکراب بلوبری و عسل

نصف فنجان بلوبری تازه

2 قاشق غذاخوری عسل

یک یا دو قاشق غذاخوری شکر

تمام مواد را داخل مخلوط کن بریزید تا یکدست شود. لایه ضخیمی از آن را روی پوست بزنید و اجازه دهید 15 دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب گرم بشویید.