0

سبد خرید شما خالی است!

طرز تهیه 5 ماسک خانگی برای پوستی شفاف و درخشان

پوست صورت مثل آینه سبک زندگی شما را آشکار می کند. پوست لطیف و سالم نشان دهنده عادت های غذایی سلامت است. علاوه بر عادات غذایی استفاده از ماسک ها به شما کمک می کند تا به پوست ایده آل خود نزدیک تر شوید، استرس های یک روز کاری پر مشغله را از شما دور می کند؛ منافذ پوست را کوچکتر می کند و درمان آکنه و لک های ناشی از آفتاب را سرعت می بخشد. پس از استفاده از ماسک ها احساس طراوت می کنید و پوست شما مانند کودکان لطیف خواهد شد. برای تهیه این ماسک ها نیاز به صرف وقت و هزینه در سالن های زیبایی نیست و به سادگی می توانید در منزل ماسک مناسب پوست خود را تهیه کنید.

در زیر طرز تهیه پنج ماسک خانگی را مشاهده می کنید: 


ماسک آبرسان کاکائو


این ماسک از سه ماده خوراکی تشکیل شده است که هر یک تاثیر شگفت انگیزی بر پوست دارند. آواکادو بسیار آبرسان است، کاکائو آنتی اکسیدانی آرامش بخش است و عسل ضد باکتری و ضد التهاب است.

یک چهارم آواکادو را در ظرفی کوچک له کنید سپس یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو و یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید. ماسک را به مدت 10 دقیقه بر پوست تمیز و خشک قرار دهید سپس با آب گرم بشویید و صورت را مرطوب کنید.


ماسک ارگانیک موز


این ماسک به پوست شما ظاهری سلامت، طبیعی و درخشان می دهد و ترکیب ملایم آن برای هر نوع پوستی قابل استفاده است.

نصف موز را در ظرفی له کنید و به آن یک قاشق غذاخوری آب پرتقال و یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و مواد را مخلوط کنید. ماسک را به مدت 15 دقیقه روی پوست قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید و صورت را مرطوب کنید.


ماسک صبحانه


این ماسک با تم صبحانه به تسکین و مات کردن پوست های چرب کمک می کند. بلغور جو دو سر آرامش بخش و زرده تخم مرغ نیز سفت کننده است.

یک زرده تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با نصف فنجان بلغور جو دو سر مخلوط کنید و 15 تا 20 دقیقه روی پوست قرار دهید. در آخر با آب ولرم بشویید و پوست خود را مرطوب کنید.


ماسک روشن کننده پاپایا


این ماسک برای افرادی که لک های ناشی از آفتاب بر پوست خود دارند یا قسمتی از پوست آن ها تیره تر است کاربرد دارد.

دو قاشق غذاخوری عسل را با نصف فنجان پاپایای له شده مخلوط کنید. به آرامی ترکیب را روی صورت بمالید و 15 تا 20 دقیقه به آن زمان دهید سپس آن را بشویید و پوست خود را مرطوب کنید.


ماسک عسل و مرکبات


این ماسک بهترین و سریع ترین روش برای داشتن پوستی شفاف و درخشان است.

3 قاشق غذاخوری آب پرتقال را با یک چهارم فنجان عسل مخلوط کنید و به آرامی بر پوست خود بمالید و 15 دقیقه به آن زمان دهید. با آب ولرم بشویید و پوست را مرطوب کنید.