0

سبد خرید شما خالی است!

روش استفاده از خط چشم بر اساس حالت چشم ها

شاید خط چشم عضو اصلی آرایش روزانه شما نباشد اما تنها عنصری است که می تواند آرایش چشم شما را به کلی دگرگون کند، شکل چشم را تغییر دهد و باعث شود آرایش ملایم یا دراماتیک به نظر برسد. خط چشم تاثیر زیادی در زیباتر شدن آرایش دارد. همانطور که رنگ پوست و نوع موی هر فرد با دیگری تفاوت دارد، چشم ها هم با حالت های بادامی، گرد، افتاده و ... کاملا متمایز هستند، هر فرد با ظاهری متفاوت به دنیا آمده است و به تکنیکی منحصر به فرد برای برجسته کردن آن نیاز دارد. در زیر به بررسی حالت های مختلف چشم و بهترین خط چشم برای آن حالت می پردازیم:

چشم بادامی

چشم های بادامی معمولا با چشم گرد اشتباه گرفته می شوند. اگر عنبیه از دو طرف با قسمت کمی از لبه های پلک پوشیده شده باشد، چشم ها بادامی هستند. این مدل چشم با هر سبکی از خط چشم زیبا می شود. نکته اصلی در چشم بادامی توجه به ظاهر طبیعی چشم و حرکت روی خطوط مژه برای تاکید بر شکل چشم ها است.


پلک افتاده

بسیاری افراد پلک های افتاده را با تک پلک اشتباه می گیرند در حالی که این دو مورد کاملا مقابل هم هستند. در پلک های افتاده معمولا چین پلک مشخص نیست و با پلک بالا پوشیده شده است. در این افراد خط چشم های نازک به سختی دیده می شوند و مناسب نیستند در حالی که خط چشمی ضخیم چشم را به خوبی در مرکز توجه قرار می دهد. پلک های افتاده معمولا حس خواب آلودگی منتقل می کنند؛ استفاده از کمی سایه براق در گوشه داخلی چشم و روی استخوان ابرو باعث می شود این مورد برطرف شود.


چشم های با گوشه سمت پایین

این مدل به چشم های بادامی شباهت دارد با این تفاوت که گوشه چشم ها به سمت پایین مایل شده اند. برای جبران افتادگی گوشه چشم باید چشم ها را با خط چشم به بالا مایل کرد. با شروع از وسط چشم خطی بکشید که در گوشه چشم با زاویه 45 درجه در امتداد شقیقه قرار دارد. این روش کمک می کند چشم ها باز و به سمت بالا به نظر برسند.


چشم های با گوشه به سمت بالا

این حالت مخالف چشم های با گوشه پایین است و در این مورد گوشه چشم ها به سمت بالا مایل هستند. شیوه درست استفاده از خط چشم در این حالت برقرار کردن تعادل میان پلک پایین و بالا است، برای هر دو پلک پایین و بالا خط چشم بکشید و در گوشه ها خط را ضخیم تر کنید و سعی نکنید چشم را رو به پایین جلوه دهید و تنها کافیست شکل طبیعی چشم را دنبال کنید.


چشم های گرد

اگر زمانی که فرد به رو به رو نگاه می کند مقداری از سفیدی چشم از بالا و پایین عنبیه دیده شوند چشم ها گرد هستند. در این حالت که پلک ها به طور یکسان گرد هستند می توان روی گوشه های چشم بیشتر کار کرد و با خط چشمی گربه ای طول چشم را زیاد کرد با این روش بدون گردتر کردن چشم ها آرایشی زیبا و ساده خواهید داشت.


چشم های کوچک

در این مورد هدف بزرگ تر جلوه دادن چشم است در حالی که زیاده روی در استفاده از خط چشم باعث می شود چشم ها حتی کوچکتر به نظر برسند. ابتدا با استفاده از مدادی سفید خطی روی ناحیه زیرین مژه ها بکشید. (استفاده از مدادهای سیاه در این قسمت باعث کوچک تر به نظر رسیدن چشم می شود) سپس با خط چشم خطی باریک در امتداد مژه ها بکشید.