0

سبد خرید شما خالی است!

چه کانسیلری برای پوست شما مناسب است؟

کانسیلر عضو جدا نشدنی و محبوب لوازم آرایش هر خانم است. لک، خال، اختلاف رنگ، جای زخم و سیاهی دور چشم را پوشش می دهد و تمام نواقص طبیعی پوست را پنهان می کند تا پوست بی عیب به نظر برسد. کانسیلر ممکن است یک راه حل جادویی برای بسیاری از مشکلات پوستی محسوب شود اما انتخاب کانسیلر مناسب هر پوست و نحوه استفاده صحیح از آن چالش برانگیز است.

تفاوت کانسیلر و کرم پودر

کرم پودر برای پوشش کلی صورت استفاده می شود، سطح پوست را یکدست می کند و باعث می شود پوست بی نقص و صاف به نظر برسد. کانسیلر برای پوشش نواحی خاص مانند قرمزی، لک، جوش و ... استفاده می شود و باعث می شود توازن رنگ نقاط مختلف صورت حفظ شود.

تفاوت کانسیلرهای مایع و جامد

کرمی


کانسیلرهای کرمی برای پوست های خشک مناسب هستند و با پوشش بالا جوش، لک و تیرگی دور چشم را پنهان می کنند.

استیکی


کانسیلر استیکی نیز مانند کرمی رنگدانه های قوی دارد و برای پوست های خشک که به دنبال پوشش بالا هستند مناسب است. این کانسیلر هدف قرار دادن نقاط مشخص مثل جوش و قرمزی پوست را ساده می کند.

مایع


کانسیلرهای مایع پوشش متوسطی دارند و برای پنهان کردن تیرگی دور چشم و یکدست کردن پوست مفید هستند. همچنین برای پوشش کک و مک و اختلاف رنگ پوست نیز از این نوع کانسیلر استفاده می شود. کانسیلر مایع برای پوست های چرب مناسب است در حالی که کانسیلرهای کرمی و استیکی منافذ پوست چرب را می بندند و باعث می شوند منافذ بزرگ تر دیده شوند.

مدادی


کانسیلرهای مدادی معمولا نیمه مات هستند و گزینه مناسبی برای کانتور صورت محسوب می شوند. علاوه بر کانتور برای پوشش نواحی کوچک مثل قرمزی کنار بینی هم مناسب اند.

هر رنگ کالر کورکتور چه کاربردی دارد؟

هلویی/نارنجی/صورتی

این گروه رنگی از کانسیلرها برای پوشش تیرگی ها طراحی شده اند و بهترین گزینه برای مقابله با تیرگی آبی و بنفش زیر چشم هستند.

سبز

کانسیلر سبز برای پنهان کردن قرمزی پوست مثل جوش ها مناسب است.

زرد

این رنگ برای پنهان کردن کبودی مایل به آبی مناسب است.

بنفش

این رنگ بهترین گزینه برای پنهان کردن حالت زرد و بیمار پوست است.

برای پنهان کردن مشکلات مختلف پوستی از چه کانسیلری استفاده کنیم؟

جوش

ابتدا مطمئن شوید که ناحیه مورد نظر تمیز است. اگر رنگ جوش قرمز است ابتدا مقداری کانسیلر سبز روی آن بزنید. سپس یک کانسیلر با پوشش بالا انتخاب کنید و روی ناحیه مورد نظر بزنید. اگر کانسیلر شما حاوی سالسیلیک اسید باشد به بهبود جوش کمک می کند.

تیرگی دور چشم

به آرامی یک کانسیلر هلویی یا نارنجی را با انگشت حلقه زیر چشم بزنید، سپس یک کانسیلر کرمی روی آن بزنید و در آخر برای تثبیت رنگ از یک پودر فیکس استفاده کنید.

خستگی

یک کانسیلر روشن تر از رنگ پوست خود انتخاب کنید و آن را روی پلک، زیر ابرو و گوشه چشم بزنید و بلِند کنید. این کار باعث می شود چشمان شما بازتر به نظر برسد.

اختلاف رنگ پوست

برای پوشش ماه گرفتکی مادرزادی یا هر نوع اختلاف رنگ پوست، یک کانسیلر هلویی یا زرد را برای یکدست کردن رنگ روی پوست بزنید سپس از کانسیلر متناسب با رنگ پوستتان استفاده کنید.

کانتور کردن

جهت کانتور و هایلایت کردن با استفاده از کانسیلر به یک رنگ تیره تر از پوستتان برای کانتور و یک رنگ روشن تر برای هایلایت نیاز دارید.