0

سبد خرید شما خالی است!

تفاوت ادوتویلت و ادوپرفیوم

تفاوت ادوتویلت و ادوپرفیوم

تا به حال به این نکته توجه کرده اید که چرا بوی بعضی عطرها با وجود یک بار اسپری کردن تمام روز را دوام می آورند ولی بعضی دیگر لباس شما را خیس می کنند، اما بوی آن ها به سختی حس می شود؟

یکی از مواردی که دوام عطر به آن وابسته است، غلظت عناصر سازنده است. هرچه غلظت عطر بیشتر باشد، دوام آن بر پوست شما بالاتر می رود. به بیان ساده تفاوت بین ادوتویلت و ادوپرفیوم هم وابسته به غلظت مواد اولیه است.

مورد دیگری که در دوام عطر تاثیرگذار است، مواد اولیه به کار برده شده در فرمولاسیون عطر است. برای مثال عناصر شیرین در مقایسه با سایر مواد، دوام عطر را بالا می برند.

و در آخر دوام یک عطر خاص برای افراد مختلف یکسان نیست. نوع پوست شما نقش مهمی را در این قضیه ایفا می کند. هرچه رطوبت پوست بالاتر باشد دوام عطر نیز بیشتر می شود و بر عکس، هرچه پوست خشک تر باشد، دوام عطر به مراتب پایین می آید.

عطرهای مدرن ترکیبی از آب، اتانول و عصاره های روغنی معطر هستند. غلظت متفاوت عصاره های روغنی در هر عطر تعیین کننده نوع عطر، دوام و قیمت آن می باشد.

اگر به دنبال عطری هستید که با روحیات شما سازگاری داشته باشد، انتخاب نوع عطر یکی از موارد کلیدی و اولیه است.

در لیست زیر نوع عطرها مشخص شده اند:

 

پرفیوم: این نوع عطر بالاترین غلظت روغن های معطر را دارد، تند و قوی است و حاوی 20 تا 30 درصد روغن معطر می باشد. چنین محصولی برای مناسبت های خاص استفاده می شود؛ نسبت به سایر محصولات قیمت بالاتری دارد و تمام روز بوی آن را حس خواهید کرد.

 

ادوپرفیوم: نوع رایجی از عطرها ادوپرفیوم است که حاوی 15 تا 20 درصد روغن معطر می باشد؛ غلظت آن از ادوتویلت بالاتر است و معمولا در شب استفاده می شود. هرچه غلظت عطر بالا می رود قیمت آن نیز بیشتر می شود و معمولا حجم آن کمتر است. دوام این نوع عطر حدود 6 ساعت است.

 

ادوتویلت: محبوب ترین نوع عطر ادوتویلت است با غلظتی بین 5 تا 15 درصد روغن معطر. بین 3 تا 4 ساعت بر پوست دوام می آورد و برای استفاده روزانه و محیط کار مناسب است.

 

ادکلن: غلظت این نوع نسبت به بقیه موارد پایین تر است و حاوی 2 تا 4 درصد روغن معطر می باشد. البته رایحه های ضعیف تر با غلظت پایین تر هم وجود دارند، مانند ادوفرش و اسپری بدن با 1 تا 3 درصد غلظت. معمولا به صورت رایج به عطرهای مردانه کلن می گویند اما ادوکلن فقط برای مردها نیست. حجم ادوکن بالا و قیمت پایینی دارد و 1 تا 2 ساعت بر پوست دوام دارد.