0

سبد خرید شما خالی است!

عطر روز و شب

عطر روز و شب

عطرها جزئی از پوشش هر شخص هستند، یا به عبارت دیگر کامل کننده و آخرین مرحله از انتخاب یک فرد برای نوع پوشش مورد نظر؛ بنابراین همانطور که در انتخاب اجزای لباس و هماهنگی آن ها با یکدیگر و همچنین با مناسبت و مکان خاص دقت به خرج می دهیم و تابع اصولی خاص هستیم، انتخاب عطر مناسب هم از اصولی مشابه با تفاوت جزئی پیروی می کند.

عطرها بخش نادیدنی پوشش ما هستند، در عین حال به جرأت می توان گفت تاثیرگذارترین بخش نیز هستند. بنابراین انتخاب عطر هماهنگ با مناسبت و پوشش مورد نظر می تواند این تاثیر را دوچندان کند.

معمولا پوشش اشخاص به دو نوع رسمی (formal) و غیررسمی ((casual یا روز و شب تقسیم می شود.

عطرهای روز رایحه هایی هستند که اغلب برای محیط کار، مکان های عمومی، گردش روزمره، ورزش و موارد مشابه استفاده می شوند. این رایحه ها معمولا ملایم هستند، مانند رایحه میوه های تازه و گلی، و در بعضی موارد چوب های معطر. فلسفه ساخت این عطرها خوشبو شدن سطح پوست شما با رایحه ای ملایم است که در محیط های عمومی و محل کار در عین جنبه آراستگی که برای شخص فراهم می کند، مزاحمتی برای افراد پیرامون شما نداشته باشد. تصور کنید در محل کار یا مکان عمومی همه از عطرهای تند و مناسب شب استفاده کنند در این صورت تقریبا فضای غیر قابل تحملی ایجاد خواهد شد.

کاربرد عطرهای شب کاملا متفاوت است. این عطرها مناسب مکان هایی هستند که فرد بعد از ساعات روز و کار وقت خود را سپری می کند، مانند مهمانی ها، رستوران ها، کلاب ها و غیره. در این محیط ها از لباس های شب یا رسمی استفاده می شود، افراد بیشتر به دنبال جلب توجه دیگران هستند بنابراین باید از رایحه های قوی تر و شاخص تر استفاده شود مانند عود، چرم، ادویه های شرقی، مشک، چوب های معطر و غیره.

در آخر همانطور که پوشیدن کفش اسپرت با لباس شب و یا استفاده از کراوات همراه با تی شرت نامأنوس و عجیب است، در انتخاب عطرها برای مکان ها یا لباس های مختلف نیز باید دقت به خرج دهیم.