0

سبد خرید شما خالی است!

درمان خانگی لک های صورت

لک های صورت یک مشکل رایج پوستی محسوب می شوند که نتیجه تولید اضافه ملانین در پوست است. تماس زیاد با نور آفتاب، تغییرات هورمونی، بارداری، کمبود ویتامین، بالا رفتن سن، کم خوابی و استرس بالا از جمله عواملی هستند که لک های پوست را ایجاد می کنند.

خوشبختانه راه های زیادی برای برطرف کردن لک های صورت وجود دارد که در اینجا به بررسی 10 مورد از درمان های خانگی می پردازیم:


آب لیمو

لیمو به خاطر اسیدی بودن و خاصیت روشن کنندگی بهترین درمان خانگی لک های پوست به شمار می آید. مقداری آب لیموی تازه را روی یک پد تمیز بزنید و به آرامی روی نقطه مورد نظر بکشید، اجازه دهید پوست خشک شود و پس از 20 دقیقه با آب بشویید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب 2 بار در هفته این روش را تکرار کنید. اگر پوست شما حساس است آب لیمو را با مقداری آب رقیق کنید.

سیب زمینی

سیب زمینی با خاصیت روشن کنندگی به محو شدن لک ها و جای ضخم کمک می کند. برای این کار می توان سیب زمینی را برید و یک تکه را روی ناحیه مورد نظر قرار داد و پس از چند دقیقه با آب ولرم شست. همچنین از سیب زمینی می توان به عنوان ماسک استفاده کرد: ابتدا سیب زمینی را پوست بکنید و سپس رنده کنید. یک قاشق چایخوری عسل را با سیب زمینی رنده شده مخلوط کنید. ماسک را روی صورتتان بزنید و 15 دقیقه اجازه دهید تا خشک شود و در آخر با آب ولرم بشویید.

شیرکره

شیر کره به دلیل داشتن مقدار زیادی اسید لاکتیک یک لایه بردار و روشن کننده طبیعی پوست به حساب می آید و به مرور زمان لک های تیره را محو می کند. 4 قاشق چایخوری شیرکره را با 2 قاشق چایخوری آب گوجه فرنگی تازه مخلوط کنید و روی نقطه مورد نظر بزنید و پس از 15 دقیقه بشویید. اگر به شیر کره دسترسی ندارید یک پد تمیز را به شیر آغشته کنید و روی لک ها بزنید و پس از 10 دقیقه صورت را بشویید. این کار را روزی 2 بار تا 4 هفته تکرار کنید.

آلوئه ورا

این گیاه سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین A،C و E است که به لایه برداری، کم شدن لک های صورت و یکدست شدن پوست کمک می کند. ژل آلوئه ورا را از برگ آن خارج کنید، آن را بر لک های صورت بزنید و چند دقیقه به آرامی ماساژ دهید، پس از 15 دقیقه پوست را با آب ولرم بشویید. این پروسه را روزی یک تا دو بار تکرار کنید تا لک های صورت درمان شوند.

پیاز قرمز

پیاز قرمز دارای خاصیت اسیدی و روشن کنندگی است و برای درمان لک های صورت کاربرد دارد. می توان یک پیاز خام را برید و روی لک ها قرار داد یا یک قاشق آب پیاز را با دو قاشق عسل مخلوط کنید و روی لک ها بزنید و پس از 20 دقیقه پوست را بشویید.

چای سبز

علاوه بر نقش مهم چای سبز بر سلامتی تاثیر به سزایی هم بر پوست دارد. چای سبز با داشتن مقدار زیادی ویتامین C تولید ملانین را کاهش می دهد. چای سبز کیسه ای خنک و خیس را به مدت 15 دقیقه روی ناحیه مورد نظر قرار دهید.

آب گوجه فرنگی

آب گوجه فرنگی مخلوط با اندکی آب لیمو ترش تازه به یکدست شدن پوست کمک می کند. آب گوجه را می توان با پد تمیز مستقیم به پوست زد یا روزی یک لیوان نوشید.

پاپایا

پاپایا برای درمان بسیاری از مشکلات پوست کاربرد دارد از جمله لک های صورت و آکنه. یک پاپایای تازه را رنده کنید و برای 20 دقیقه روی پوست قرار دهید. تا مشاهده بهبود روزی چند بار این کار را تکرار کنید.