0

سبد خرید شما خالی است!

چگونه یک عطر انتخاب کنیم

چگونه یک عطر انتخاب کنیم

انتخاب عطر با وجود تنوع و رایحه های متفاوت کاری دشوار است. اگر پیش از خرید راجع به برخی موارد تصمیم گیری کنید، هنگام خرید با امتحان کردن چند عطر، رایحه مورد علاقه خود را پیدا می کنید و از این انتخاب پشیمان نمی شوید.

 

مواردی که قبل از خرید باید به آن ها توجه کنیم:

قیمت: عطر محصولی لوکس به حساب می آید و قیمت آن از کمتر از 20 دلار شروع می شود و به هزاران دلار می رسد. پس قبل از خرید راجع به قیمت تصمیم گیری کنید.

غلظت: عطرها با توجه به غلظت انواع متفاوتی دارند. هرچه عطر غلیظ تر باشد با دوام تر است. معمولا نوع عطر بر روی شیشه نوشته شده است. پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت و ادکلن نوع عطر را مشخص می کنند.

خانواده عطری: در نظر گرفتن خانواده عطری، انتخاب را برای شما ساده تر می کند. عطرها در چهار خانواده گلی، تازه، چوبی و شرقی قرار می گیرند. اگر خانواده عطری مورد علاقه خود را نمی شناسید با امتحان کردن چند عطر می توانید آن را پیدا کنید. اگر برای هدیه خرید می کنید رایحه عطر مورد علاقه فرد مورد نظر به شما کمک زیادی در این انتخاب می کند.

عطر اطرافیان: اگر دوست یا همکار شما از عطری استفاده کرده است و به بوی آن علاقه دارید حتما نام عطر را سوال کنید. گاهی اوقات این ساده ترین راه برای یافتن عطر محبوب شماست.

شکیبایی: برای انتخاب عطر مورد علاقه خود در خرید عجله نکنید، چون رایحه عطر با گذشت زمان تغییر می کند. با نگه داشتن بلاتر در کیف و بو کردن مجدد آن از انتخاب خود مطمئن شوید.

سایر عطرها: قبل از خرید از عطر، اسپری، لوسیون بدن یا هیچ ماده بو دار دیگری استفاده نکنید در غیر این صورت این بوها با هم ترکیب می شوند و شما را سردرگم می کنند.

فروشنده: راهنمایی فروشنده هنگام خرید انتخاب را برای شما ساده تر می کند. برای مثال می توانید عطری با دوام و گلی در بازه قیمت مورد نظر خود درخواست کنید یا از او بخواهید تا عطرهای محبوب و پرفروش را به شما معرفی کند.

امتحان کردن: در هر بار خرید حداکثر شش عطر را امتحان کنید. هنگامی که تعداد زیادی عطر را امتحان می کنید بعد از مدتی تفاوت رایحه ها برای شما مشخص نمی شود.

شیشه عطر: ابتدا عطر را از شیشه بو کنید و اگر به بوی آن علاقه ندارید آن را حذف کنید تا شامه ی شما از آن بو پر نشود.

بلاتر( کاغذ تست عطر): اگر به بوی عطر علاقه داشتید آن را روی بلاتر اسپری کنید. 10 ثانیه صبر کنید تا کاغذ خشک شود سپس آن را بو کنید. اگر همچنان به آن علاقه داشتید روی کاغذ علامت بزنید و آن را در کیف خود بگذارید تا بعدا بتوانید تغییرات رایحه را مجددا بو کنید.

پوست: هنگامی که از بوی عطر مطمئن شدید آن را بر پوست خود (نبض مچ دست) اسپری کنید، 10 ثانیه صبر کنید تا بوی الکل از بین برود. سپس به آرامی آن را بو کنید، بوی عطر به مرور زمان روی پوست شما تغییر می کند. از اسپری کردن پیش از یک عطر روی هر دست پرهیز کنید.

استراحت: بین هر بار بو کردن عطر به شامه خود استراحت دهید. برای این کار می توانید دانه های قهوه، پوست یا لباس خود را بو کنید تا بوی عطر قبلی از شامه شما خارج شود.