0

سبد خرید شما خالی است!

جلوگیری از ماسیدن آرایش

یکی از مشکلاتی که گاهی اوقات در پایان آرایش با آن رو به رو می شویم، ماسیده شدن آرایش است. زدن چندین لایه کرم پودر روی هم، تجمع سلول های مرده روی پوست، خشک بودن بیش از حد پوست، استفاده از کرم پودر یا کانسیلر نامناسب، استفاده از پنکک قبل از کرم پودر و صبر نکردن بین هر مرحله ممکن است به ماسیده شدن آرایش شما منجر شود. در ادامه به بررسی روش های جلوگیری از ماسیده شدن آرایش می پردازیم:


1- صرف زمان کافی

اگر اکثر اوقات آرایش شما ماسیده می شود ممکن است اشکالی در مراحل مراقبت از پوست شما وجود داشته باشد. پس از استفاده از مرطوب کننده نباید بلافاصله سراغ کرم پودر رفت، باید یک تا دو دقیقه صبر کرد تا آبرسان کاملا جذب پوست و خشک شود.

2- استفاده از کرم پودر مناسب

بعضی کرم پودرها بیشتر مستعد ماسیده شدن هستند، اگر کرم پودری که استفاده می کنید بارها ماسیده شده است آن را با یک کرم پودر سبک جایگزین کنید.

3- استفاده از ابزار مناسب

نحوه زدن کرم پودر به پوست تاثیر زیادی در جلوه نهایی آن دارد. به جای انگشت از یک براش یا اسفنج مخصوص این کار استفاده کنید.

4- استفاده از کانسیلر ضد آب

کانسیلر نیز ممکن است ماسیده به نظر برسد، کانسیلر بعد از مدتی در خطوط پوست جمع می شود اما اگر کانسیلر ضد آب باشد روی پوست تغییر حالت نمی دهد.

5- استفاده چند لایه کرم پودر

یکی از دلایل اصلی ماسیده شدن کرم پودر روی پوست استفاده از مقدار زیادی کرم پودر به صورت لایه لایه است. استفاده از مقدار زیاد کرم پودر نه تنها روش مناسبی برای پوشش نواقص پوست نیست بلکه آرایش شما را ماسیده و غیر طبیعی می کند.

روش های برطرف کردن ماسیدگی آرایش

1- استفاده از بلاتینگ پیپر

ماسیدن آرایش و چرب بودن پوست معمولا توام هستند، برای پیشگیری از این مشکل می توان با استفاده از بلاتینگ پیپر چربی اضافی پوست را جذب کرد.

2- اسفنج مرطوب

یک اسفنج را زیر آب خیس کنید، سپس آب اضافی آن را بگیرید. با اسفنج به آرامی روی نقطه مورد نظر ضربه بزنید. اسفنج معجزه می کند و آرایش شما صاف و یکدست می شود.

3- اسپری فیکس

اسپری فیکس علاوه بر اینکه در حین آرایش حس لذت بخشی دارد، در هر زمان از روز که بر پوست اسپری شود می تواند ماسیدگی آرایش را بهبود ببخشد.