0

سبد خرید شما خالی است!

طرز تهیه روغن برنزه کننده برای انواع پوست ها

طرز تهیه روغن برنزه کننده برای انواع پوست ها

طرز تهیه روغن برنزه کننده برای انواع پوست ها

روغن های برنزکننده در فصل تابستان رنگ مطلوبی به پوست می دهند و در عین حال از پوست در مقابل آفتاب مراقبت می کنند. این در حالی است که در برخی از این روغن ها مواد شیمیایی و سموم به کار رفته به پوست آسیب می رسانند و در مجاورت اشعه یو وی سرطان زا هستند. برای حصول اطمینان از سلامت پوست می توان به سادگی این روغن ها را در منزل تهیه کرد.

عنصر اصلی برای تهیه این برنز کننده ها روغن های گیاهی هستند. این روغن ها باعث می شوند پوستی طلایی داشته باشید و در عین حال با داشتن SPF طبیعی از پوست در مقابل آفتاب مراقبت می کنند. نوع پوست و میزان آسیب پذیری آن در مقابل آفتاب تعیین کننده نوع روغن است، چون روغن های مختلف دارای SPF متفاوتی هستند. برای مثال روغن دانه هویج و تمشک دارای SPF 25 تا 30، روغن آواکادو SPF 15، روغن نارگیل SPF 8 تا 4 و روغن کنجد SPF 4 هستند.


خواص و کاربرد روغن ها

روغن نارگیل: این روغن بر خلاف داشتن SPF پایین بهترین گزینه برای پوست های حساس است. به خاطر داشته باشید که برای بالا بردن SPF می توان روغن دیگری را به روغن نارگیل اضافه کرد. این روغن سرشار از اسیدهای چرب و امگا 3 است که برای سلامت پوست بسیار مفید است.

روغن آواکادو: این روغن با داشتن اسیدهای چرب و ویتامین برای پوست های خشک مناسب است.

روغن زیتون: این روغن سرشار از ویتامین E و آنتی اکسیدان است که از پوست در مقابل آفتاب محافظت می کند و خطر ابتلا به سرطان و آفتاب سوختگی را کاهش می دهد.

روغن کنجد: این روغن غلیظ است و مدت طولانی بر پوست دوام می آورد و برای ترکیب کردن با روغن های دیگر بسیار مناسب است.

عصاره آلوئورا و چای سبز: اگرچه این دو مورد در لیست روغن ها قرار نمی گیرند اما به علت داشتن آنتی اکسیدان در روغن های برنزکننده کاربرد زیادی دارند.

بدیهی است که بهترین راه برای محافظت از پوست قرار نگرفتن در معرض اشعه UV برای مدت طولانی است. در زمان 15 تا 30 دقیقه نیاز بدن به ویتامین D تامین می شود و رنگ پوست تغییر می کند.


طرز تهیه روغن برنز کننده برای پوست خشک


این ترکیب با به کارگرفتن مواد غنی طبیعی برای پوست های خشک بسیار مناسب است.

8 قاشق غذاخوری روغن آواکادو، روغن گردو، روغن کنجد و روغن گندم

چند قطره روغن گل همیشه بهار و عصاره نعناع هندی

رایحه نعناع هندی به شما طراوت می دهد و بوی گل مانندش تمام روز همراه شماست. تمام مواد را با هم ترکیب و به خوبی مخلوط کنید. زمانی که مواد مخلوط شدند عصاره نعناع هندی را اضافه کنید. برای دوام بیشتر این ترکیب را در ظرفی که هوای کمتری به آن وارد می شود نگه داری کنید.

 

طرز تهیه روغن برنز کننده برای پوست های حساس و آسیب پذیر


افراد با پوست حساس به روغنی با SPF بالاتر نیاز دارند تا در مقابل آفتاب سوختگی از پوست مراقبت کند.

1 فنجان روغن زیتون

8 قاشق غذاخوری روغن آواکادو

2 قاشق غذاخوری روغن دانه تمشک و روغن دانه هویج

چند قطره عصاره چوب صندل( برای معطر شدن)

قبل از افزودن عصاره چوب صندل روغن ها را ترکیب کنید. مزیت این ترکیب داشتن عناصر با SPF بالا است که علاوه بر محافظت از پوست، رنگ پوست را نیز برنزه می کند.


طرز تهیه روغن برنز کننده گرمسیری


اگر می خواهید برنز تیره تری داشته باشید این ترکیب برای شما مناسب است.

1 فنجان روغن نارگیل

8 قاشق غذاخوری روغن گردو، روغن آواکادو و روغن کنجد

چند قطره عصاره نارگیل و وانیل

قبل از مخلوط گردن مواد روغن نارگیل را اندکی گرم کنید تا به حالت مایع در آید. سپس روغن ها را به خوبی مخلوط کنید در آخر عصاره نارگیل و وانیل را اضافه کنید و از عدم نفوذ هوا به داخل ظرف اطمینان حاصل کنید.


طرز تهیه روغن برنزکننده مقاوم در برابر اشعه UV


اشعه UV یکی از عوامل سرطان پوست در بسیاری از افراد است. این روغن تاثیرات منفی اشعه UV  بر پوست را از بین می برد و از پوست شمامراقبت می کند.

1 فنجان روغن نارگیل

2 فنجان چای سبز دم کرده

8 قاشق غذاخوری روغن گردو

ابتدا روغن ها را مخلوط کنید، سپس به آرامی چای را اضافه کنید.

تهیه روغن های برنز کننده خانگی و کشف رایحه های جدید با افزودن عصاره های مختلف بسیار لذت بخش است و پوست شما را از آسیب های احتمالی روغن های تجاری دور نگه می دارد.