0

سبد خرید شما خالی است!

چرا رنگ موهای بدون آمونیاک را انتخاب کنیم؟

سابقه رنگ کردن مو به مصر باستان و امپراطوری رم بر می گردد. امروزه رنگ کردن مو یک صنعت 7 میلیارد دلاری در جهان به شمار می رود اما تغییر رنگ طبیعی مو ریسک هایی نیز برای سلامتی در پی دارد.

مو از دو بخش اصلی فولیکول و ساقه تشکیل شده است. فولیکول ها در ریشه مو قرار گرفته اند و مو ها را به سر وصل می کنند و ساقه مو از آن بیرون می زند. فولیکول های مو سلول های زنده را در خود جای می دهند اما ساقه مو هیچ سلول زنده ای ندارد. رنگدانه های ملانین رنگ مو را شکل می دهند که توسط سلول های فولیکول مو ساخته می شود.

رنگ موها رنگ طبیعی مو را از بین می برند و رنگ جدیدی به ساقه مو می دهند. رنگ مو می تواند طبیعی و یا شیمیایی باشد. رنگ موی طبیعی مثل حنا از گیاهان ساخته می شود. رنگ موهای شیمیایی به دو دسته موقت و دائمی تقسیم می شوند. رنگ موهای موقت بر بیرونی ترین قسمت ساقه مو تاثیر می گذارند و با شست و شو از بین می روند. رنگ موهای دائمی به عمق ساقه مو نفوذ می کنند، این رنگ ها با ایجاد تغییرات شیمیایی نفوذ رنگ به ساقه مو را افزایش می دهند، رنگ طبیعی رنگدانه ها را از بین می برند و مولکول های رنگ جدیدی ایجاد می کنند که به داخل ساقه مو می چسبد. این تغییرات شیمیایی می تواند به مو آسیب برساند.


آمونیاک چیست؟

آمونیاک یک ماده شیمیایی بسیار قوی است که در رنگ موها استفاده می شود. موی انسان به صورت طبیعی خاصیت اسیدی دارد این در حالی است که سال ها پیش دانشمندان کشف کرده اند قلیایی کردن موها کمک می کند تا رنگ مو بهتر جذب شود. آمونیاک ارزان ترین و در دسترس ترین راه حل برای این مسئله بود.

ضررهای آمونیاک برای مو

هنگامی که مو در اثر آمونیاک آسیب ببیند هیچ وقت به حالت اول برنمی گردد.

استفاده از آمونیاک برای پوست آزاردهنده است و ایجاد خارش می کند. در برخی موارد باعث بروز مشکلات تنفسی و سوزش چشم می شود.

آمونیاک به مرور زمان موها را نازک می کند.

آمونیاک رطوبت طبیعی مو را از بین می برد و مو خشک می شود.

راه های موثر، بی خطر و طبیعی زیادی برای حذف آمونیاک از رنگ مو وجود دارد اما به دلیل جایگزین شدن عناصر طبیعی رنگ مو قیمت بالاتری خواهند داشت.

رنگ موهای بدون آمونیاک با استفاده از روغن های طبیعی رنگ را وارد ساقه مو می کنند. این روغن ها سازگاری بیشتری با مو دارند و جلوه ای صاف و ابریشمی به مو می دهند و مانند رنگ موهای حاوی آمونیاک به تمام موها حتی موهای سفید رنگ می دهند.