0

سبد خرید شما خالی است!

فواید آلوئه ورا برای پوست

آلوئه ورا به عنوان عنصر اصلی در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست به کار می رود. این ژل بی رنگ بر تمام پوست ها تاثیر مثبت دارد و برای درمان و التیام مشکلات پوستی به کار گرفته می شود. در ادامه به بررسی فوائد آلوئه ورا و طرز تهیه ماسک آلوئه ورا برای هر نوع پوست می پردازیم:

مرطوب کردن و التیام بخشیدن پوست خشک

آلوئه ورا به عنوان یک آبرسان طبیعی شناخته می شود، پوست را مرطوب می کند و به سرعت جذب پوست می شود. حتی برای پوست چرب و مستعد آکنه نیز آبرسانی قوی محسوب می شود و با داشتن بافتی سبک و با 99% آب پوست را آبرسانی می کند.

تسکین دهنده پوست آسیب دیده

آلوئه ورا با داشتن خاصیت تسکین دهندگی، پوست آفتاب سوخته، قرمز و خارش دار را بهبود می بخشد. آلوئه ورا یک عنصر حیاتی در محصولات مربوط به پوست حساس محسوب می شود همچنین خاصیت ضد قارچ آلوئه ورا به درمان التهابات پوستی کمک می کند.

بهبود علائم افزایش سن

با افزایش سن پوست حالت کشسانی خود را از دست می دهد و دچار چین و چروک می شود. ژل آلوئه ورا با حفظ رطوبت پوست علاوه بر کاهش جلوه چین و چروک پوست، از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند و سلول های پوست را ترمیم می کند.

مبارزه با آکنه و محو کردن جای جوش

آلوئه ورا با داشتن خاصیت آنتی باکتریال و ضد التهاب از رشد و بخش باکتری که عامل اصلی آکنه است جلوگیری می کند و درمان آکنه را سرعت می بخشد. همچنین جای جوش را نیز به سرعت محو می کند.

از بین بردن پف و سیاهی دور چشم

آلوئه ورا با داشتن آنتی اکسیدان و ویتامین E تغییرات رنگی پوست را اصلاح می کند و با خاصیت خنک کنندگی پف چشم را ازبین می برد.

استفاده از ژل آلوئه ورا

یک برگ آلوئه ورا را با چاقو ببرید و ژل آن را خارج کنید. ژل را با مقداری روغن بادام مخلوط کنید. قبل از خواب این ترکیب را روی پوست بزنید و صبح از روی پوست بشویید.

ماسک آلوئه ورا برای پوست چرب و مختلط

این ماسک چربی اضافه پوست را جذب می کند و از بروز آکنه جلوگیری می کند. مقداری ژل آلوئه ورای تازه تهیه کنید و 10 تا 12 قطره روغن درخت چای به آن اضافه کنید. مخلوط را خوب به هم بزنید تا خمیری یکدست بدست آید.شب این ماسک را به صورت بزنید و صبح بشویید. هفته ای دو بار این کار را تکرار کنید.

ماسک آلوئه ورا برای پوست خشک

این ماسک پوست را آبرسانی، لطیف و درخشان می کنند. یک خیار و یک قاشق عسل را با ژل آلوئه ورا مخلوط کنید. این ماسک را به صورت بزنید و پس از 20 دقیقه بشویید.

ماسک آلوئه ورا برای پوست نرمال و حساس

این ماسک پوست را آبرسانی و روشن می کند. مانع خارش پوست می شود و حالت کشسانی پوست را حفظ می کند. یک موز را له کنید، 2 قاشق ژل آلوئه ورا و چند قطره گلاب به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. ماسک را به صورت بزنید و زمانی که خشک شد آن را بشویید.