0

سبد خرید شما خالی است!

خانواده های عطری

خانواده های عطری

خانواده عطری مورد علاقه شما کمک می کند تا عطری که بیشترین سازگاری با روحیاتتان را دارد به سادگی شناسایی کنید. بویی که از عطر شما حس می شود بیانگر روحیات و شخصیت شماست پس بهتر است قبل از خرید عطر، علایق خود را پیدا کنید. با این هدف لیست خانواده های عطری شما را در این انتخاب یاری می کند.

چرخ عطر متدی جدید برای دسته بندی خانواده های عطری است. این متد در سال 1983 توسط مایکل ادواردز ارائه شد و بر اساس آن عطرها در چهار خانواده کلی گلی، شرقی، چوبی و تازه جای می گیرند.

هر یک از این چهار خانواده به دسته های کوچک تری تقسیم می شوند از جمله:

گلی: گلی، گلی ملایم، گلی شرقی

شرقی: شرقی ملایم، شرقی، چوبی شرقی

چوبی: جنگل، جنگل خزه ای، جنگل خشک

تازه: مرکبات، سبزه، آب


نت های گلی

اکثر عطرهای زنانه دارای نت های گلی هستند که از ترکیب چندین گل یا یک گل منحصر به فرد ایجاد شده اند. این نت ها ملایم، لطیف، جذاب، رمانتیک و سبک هستند. دسته گلی حاوی نت های خالص گل ها است، دسته گلی ملایم بویی ملایم و پودری دارد مانند رز و زنبق و در آخر دسته گلی شرقی ترکیبی از رایحه گل ها و بوهای تند و شیرین شرقی است.


نت های چوبی

نت های چوبی معمولا گرم، تلخ و تند هستند. این رایحه ها بر پایه نت های صمغ درخت، خزه، پوست درخت و میوه سبز و تازه درخت کاج هستند و بوی مسیری پر پیچ و خم در جنگلی باران زده را به خاطر می آورند. بر اساس باوری غلط این گروه عطری را منحصرا مناسب آقایان می دانند اما رایحه چوب صندل و خس خس نماد زنی مصمم و با اراده است. دسته جنگل معمولا دارای چوب صندل، چوب سدر، نعناع هندی هستند؛ دسته جنگل های خزه ای دارای عنبر و خزه هستند و بویی شبیه زمین می دهند و دسته جنگل های خشک بویی تند و شاخص مثل چرم و تنباکو دارند.

 

نت های تازه

نت های تازه یاداور طبیعت سرسبز هستند و در عین حال بوی دریا و هوایی تازه را به خاطر می آورند. این نت ها بسیار انرژی بخش هستند و در چرخ عطر بین نت های گلی و چوبی قرار گرفته اند. نت های آروماتیک با بوی لیمو، لوندر، ادویه و چوب های شرقی در این گروه قرار دارند. دسته مرکبات حاوی لیمو، ترنج، نارنگی و پرتقال هستند. دسته آب بویی از هوای تازه و آبی شور دارند. دسته سبزه بوی چمن تازه چیده شده و گل بنفشه می دهند و به خوبی با نت های گلی ترکیب می شوند و در آخر دسته میوه حاوی سیب، گلابی، توت ها و میوه های استوایی هستند.


نت های شرقی

نت های شرقی با بوی تند و شیرین خود چرخ عطر را کامل می کنند. این نت ها معمولا گرم و تند هستند و به طور گسترده در عطر های زنانه و مردانه استفاده می شوند. دسته شرقی ملایم معمولا بویی ملایم مثل عنبر و بیشتر ادویه ها دارند. دسته گلی شرقی دارای شکوفه پرتقال و ادویه های شیرین هستند. دسته شرقی حاوی بوی گل، صمغ و وانیل هستند و دسته چوبی شرقی حاوی چوب صندل و نعناع هندی هستند.