0

سبد خرید شما خالی است!

تفاوت برنزه کردن و کانتور چیست؟

کانتور و برنزه کردن تکنیک هایی هستند که در سال های اخیر نقش مهمی در آرایش پیدا کرده اند اما در بعضی موارد این دو اشتباه گرفته می شوند و با این فکر که هر دو پوست را تیره تر می کنند از پودر برنزه کننده برای کانتور و از کانتور برای برنزه کردن پوست استفاده می شود. کانتور و برنزه کننده هر دو بر عمق چهره می افزایند اما تفاوت زیادی بین آن ها وجود دارد و برای هر یک باید از محصول متفاوتی استفاده شود. در ادامه به تفاوت کانتور و برنزه کردن و روش صحیح هر تکنیک می پردازیم:

تفاوت برنزه کردن و کانتور چیست؟

اگرچه هر دو تکنیک بر عمق چهره می افزایند اما هدف انجام هر یک تفاوت بین آن ها را ایجاد می کند. هدف کانتور ایجاد سایه روی صورت است. سایه ها باعث می شوند گونه ها برجسته تر باشند، خط فک بارزتر باشد، بینی کوچک تر و لب ها پرتر به نظر برسند. کانتور ظاهر ساختار صورت را در چند دقیقه تغییر می دهد اما برنزه کردن به صورت گرما می بخشد و پوست حالتی آفتاب گرفته به خود می گیرد.

چگونه کانتور کنیم؟


انتخاب رنگ مناسب: با برنزه کننده کانتور نکنید. کانتور سایه ایجاد می کند اما برنزه کننده گرما می بخشد، سایه های کانتور نباید گرما بخش صورت باشند. برای کانتور کردن یک پالت مجزا تهیه کنید. پالت های کانتور معمولا دارای هایلایتر نیز هستند.

نقاط کانتور: نقاط کانتور باید بسیار دقیق انتخاب شوند تا سایه ها طبیعی به نظر برسند در حالی که برای برنزه کردن انتخاب نقاط حساس نیست. با استفاده از براش یا اسفنج زیر گونه ها، طرفین بینی، امتداد خطوط فک و زیر لب را کانتور کنید.

بِلِند کردن: تمام خطوط تیز را تا جایی بِلِند کنید که هیچ مرزی باقی نماند و لبه های تیز کانتور کاملا محو شوند.

هایلایت: هایلایت کامل کننده کانتور است. روی بینی و بین خطوط کانتور، بالای گونه، بالای لب بالا را کمی هایلایت کنید و سپس به خوبی بِلِند کنید.

چگونه برنزه کنیم؟

انتخاب رنگ مناسب: هرگز از کانتور برای برنزه کردن استفاده نکنید چون باعث می شود آرایش سنگین و مصنوعی به نظر برسد. برنزه کننده هایی با رنگ خیلی گرم نیز باعث می شوند صورت شما نارنجی به نظر برسد. بهترین گزینه برنزه کننده هایی با تون بژ و طبیعی هستند.

نقاط برنزه: پودر برنزه نباید به تمام صورت زده شود، اگر قرار بود رنگ تمام صورت تیره شود از کرم پودر تیره استفاده می کردیم. با استفاده از یک براش، پودر برنزه را به 3 نقطه صورت بزنید: خطوط فک، استخوان گونه و روی پیشانی. نقاطی که در تماس با آفتاب بیشتر می سوزند.

گردن: حتما مقداری برنزه کننده به کناره های گردن بزنید تا رنگ صورت و گردن یکنواخت شود.