0

سبد خرید شما خالی است!

همه چیز راجع به BB کرم

سال ها از تولید اولین BB کرم گذشته است؛ امروزه این محصول بسیار محبوب شده است ولی هنوز سوال های زیادی در ذهن ما وجود دارد. BB کرم چیست؟ تفاوت BB کرم با کرم پودر چیست؟ آیا استفاده از BB کرم ضروری است؟

به طور خلاصه هدف از ساخت BB کرمی با فرمولاسیون ایده آل، استفاده از تنها یک کرم با چند قابلیت متفاوت است.تاریخچه BB کرم

BB کرم مخفف Beauty Balm یا Blemish Balm به معنای کرم زیبایی است. اولین BB کرم در دهه 1950 توسط یک متخصص پوست در آلمان تولید شد. این کرم بعد از درمان های پوستی و فیشال تجویز می شد. 30 سال بعد BB کرم به بازار کره معرفی شد و به سرعت در آسیا محبوبیت پیدا کرد. افراد مشهور در کره با استفاده از این کرم ظاهری بی نقص پیدا کرده بودند و به آن کرم معجزه آسا می گفتند. در سال 2011 این محصول به آمریکا وارد شد و امروزه هر برند معروف آرایشی یک BB کرم در لیست محصولات خود دارد.

عملکرد BB کرم

این کرم ها مانند مرطوب کننده های رنگی عمل می کنند که در عین حال چندین کاربری را در خود جای داده اند. کرم پودر، پرایمر، مرطوب کننده، ضد چروک و ضد آفتاب از جمله موارد استفاده این کرم ها هستند.

BB کرم ها دارای فرمولاسیون و عملکرد متفاوتی هستند، برخی از عناصری که در این کرم ها وجود دارد به شرح زیر است:

 SPF متوسط 30 که در مقابل اشعه UV از پوست محافظت می کند.

عناصر ضد چروک شامل پپتیدها و آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین A،E و C.

نرم کننده هایی مثل اسید هیالورونیک و گلیسیرین.

عناصر منعکس کننده نور برای ظاهری درخشان.

عناصر با پایه سیلیکون مانند دایمتیکون که به نرم و صاف کردن پوست کمک می کنند و عملکردی شبیه به پرایمر دارند.

محدودیت های BB کرم

هرگز نباید از این کرم ها انتظار معجزه داشت. این محصول برای خانم هایی پر مشغله مناسب است که تنها با یک کرم به ظاهری مناسب خواهند رسید. اگر بیشتر روز در محیط داخل هستید و پوست شما به طور مستقیم با آفتاب در تماس نیست SPF این کرم از پوست محافظت می کند اما اگر زمان زیادی را در مجاورت اشعه UV قرار دارید باید هر چند ساعت یک بار ضد آفتاب خود را تجدید کنید و BB کرم محافظ مناسبی برای پوست شما نیست.

پیدا کردن رنگ BB کرم مناسب پوست کار مشکلی است چون این کرم ها معمولا 3 تا 5 رنگ دارند.

BB کرم ها حاوی عناصر ضد آکنه نیستند. اگر پوست شما پروسه درمان با محصولی خاص را طی می کند با جایگزین کردن BB کرم به نتیجه مطلوب نخواهید رسید.

BB کرم ها برای افرادی با پوست نرمال تا چرب و تن رنگی روشن تا متوسط که به نرم کننده قوی یا عناصر ضد آکنه نیاز ندارند مناسب است. این کرم روی پوست های خیلی چرب ظاهری بسیار براق خواهد داشت.

کاربرد BB کرم

اگر BB کرم جایگزین مناسبی برای رژیم زیبایی شما نیست می تواند آن را بهبود بخشد. لایه نازکی از BB کرم زیر کرم پودری سبک نواقص پوست را پنهان می کند. این روش با استفاده از دو لایه سبک پوشش کاملی به پوست می دهد بدون اینکه مجبور باشید از کرم پودرهای سنگین که مثل ماسک هستند استفاده کنید.

 در آخر BB کرم پیشنهاد مناسبی برای افرادی است که به دنبال رفع نواقص پوست با ظاهری کاملا طبیعی بدون آرایش هستند.