0

سبد خرید شما خالی است!

آنچه راجع به عطرها نمی دانیم

آنچه راجع به عطرها نمی دانیم

1. مرطوب کردن پوست: قبل از استفاده از هر عطری پوست خود را مرطوب کنید، پوست مرطوب دوام عطر را بیشتر می کند و عطر بر پوست مرطوب راحت تر پخش می شود. بر این اساس بسیاری از عطرها لوسیون مخصوص به خود را دارند، که جهت مرطوب کردن پوست به کار می رود و عطر بر روی آن اسپری می شود.

2. ضرر عطر برای مو: یکی از راه هایی که باعث پخش بوی عطر می شود، اسپری کردن آن به مو است اما این کار آسیب زیادی به مو می زند چون بیشتر عطرها حاوی الکل هستند و مو را خشک می کنند.

3.مالیدن مچ ها به هم: اگر بعد از اسپری کردن عطر مچ دستانتان را به هم می مالید، این عادت را ترک کنید. هر عطر دارای ترکیبی پیچیده از رایحه آغازی، میانی و پایانی است. اصطکاک ناشی از مالیدن مچ ها به هم فعل و انفعالات بین چربی طبیعی پوست و روغن عطر را افزایش می دهد و رایحه عطر را تخریب می کند. 

4. افزایش بوی عطر: به جای اینکه عطر را بر همه جا اسپری کنید، آن را بر نقاط نبض بزنید. در این نقاط رگ های خونی نزدیک ترین فاصله را با پوست دارند و گرما را ساطع می کنند و این امر به پخش شدن بوی عطر از پوست شما کمک می کند. این نقاط شامل ناحیه درونی مچ، گردن، پشت لاله گوش و ناحیه درونی آرنج هستند. 

5. تامل در خرید: هنگامی که عطر جدیدی را تست می کنید و قصد خرید دارید، از بو کردن بیش از سه عطر پشت سر هم پرهیز کنید چون شامه انسان بعد از مدتی بین این بوها تفاوت قائل نمی شود. بهترین و سریع ترین راه برای شروع مجدد نفسی عمیق و بو کردن دانه های قهوه است. 

6. تغییر روحیه: تحقیقات ثابت کرده اند که عطرها روحیه شما را بهبود می بخشند. برای مثال گل لوندر آرامش به همراه می آورد یا عطرهای حاوی مرکبات حواس شما را بیدار می کنند.

7. عطرهای مردانه: یک سوم عطرهای مردانه که به فروش می رسند توسط خانم ها استفاده می شوند و عطرهای مردانه الزاما فقط برای استفاده آقایان نیستند. 

8. اسانس جایگزین گل ها: امروزه به علت تولیدات گسترده عطر، به جای گل ها از اسانس های مصنوعی استفاده می شود و عمر متوسط یک شیشه عطر نیز نسبت به قبل دو برابر شده است.

9. تفاوت یک عطر بر دو پوست: موارد گوناگونی بر بویی که از عطر شما متصاعد می شود تاثیرگذار است از جمله رطوبت یا خشکی پوست، محیط اطراف و رژیم فرد. بنابراین نمی توان انتظار داشت بوی عطر بر بدن افراد یکی باشد. 

10. مواد اولیه حیوانی: در بسیاری از عطرها از عناصر شیمیایی حیوانی استفاده شده است که در صنعت عطرسازی بسیار پر استفاده هستند.